Nowy Tiger Sport

Informacje ogólne

NOWY TIGER SPORT został zaprojektowany z myślą o dostarczeniu Tobie najlepszych możliwych rozwiązań – sportowej sprawności, osiągów, przystosowania do długich wypraw, niezależne czy jedziesz sam czy z pasażerem.

Najnowszej generacji silnik sygnowany logo Triumph o pojemności 1050ccm, gwarantuje płynną i sportową jazdę, a jego podwozie oraz zawieszenie jest zaprojektowane tak, abyś mógł cieszyć się dynamiczną jazdą przy maksymalnym komforcie. Technologia opracowana z myślą o kierowcy obejmuje system ride-by-wire, kilka trybów jazdy, wspomagane sprzęgło, wielopoziomową kontrolę trakcji, tempomat oraz ABS, aby pokonywanie tysięcy kilometrów było dziecinnie proste.

Silnik

Serce najnowszego Tiger’a Sport to trzycylindrowy silnik o pojemności 1050ccm. 104 udoskonalenia optymalizujące dostarczanie mocy, włącznie z nowymi głowicami cylindrów, kolektorem ssącym oraz innowacyjnym projektem tłoka. Nowa generacja silnika dostarcza 126 KM przy 9475 obrotów na minutę, 106 Nm momentu obrotowego dostępnego przy 7000 obr./min.

Szybka reakcja przepustnicy to wiodąca cecha systemu ride-by-wire, która umożliwia Tobie wykorzystanie w pełni możliwości trzycylindrowego silnika w każdym miejscu, zarówno gdy suniesz po autostradach jak i poruszasz się po mieście.

Nowy tłumik ze zwiększoną przepustowością, poprawia przepływ spalin aż o 48%, a przede wszystkim brzmi bardziej donośnie i zwiększa wydajność paliwa aż o 8%.

Wydech

Szybka reakcja przepustnicy dzięki nowemu systemowi ride-by-wire, umożliwia wykorzystanie maksymalnych możliwości trzycylindrowego silnika na każdej trasie, zarówno na autostradzie jak i w mieście. Nowy tłumik ze zwiększoną przepustowością, nie tylko poprawia przepływ spalin o 48%, ale również brzmi bardziej donośnie i zwiększa wydajność paliwa.

Prowadzenie

Dynamiczne prowadzenie oraz wysoki komfort nowego Tygrysa Sport osiągnięte za sprawą jednostronnego wahacza oraz zastosowanie przedniego zawieszenia upside down marki Showa 43 mm z możliwością regulacji wstępnego napięcia sprężyny oraz z regulowanym tłumieniem odbicia tylnego amortyzatora.

Dodanie do Tygrysa programowalnej wielopoziomowej kontroli trakcji oraz ABS z pływającymi tarczami 320 mm, przednimi, montowanymi radialnie 4-tłoczkowymi zaciskami Nissin, pojedynczą tarczą 255 mm oraz 2-tłoczkowymi tylnymi zaciskami Nissin stanowią dopełnienie wyposażenia.

Kierowca i Pasażer

Komfort kierowcy i pasażera osiągnął najwyższy poziom. Podesty charakteryzujące się jeszcze większą przyczepnością, przyciemniona regulowana szyba, nowe lusterka oraz stylowe osłony rąk.

Nowa przyciemniona regulowana szyba zabezpiecza Ciebie przed wiatrem. Dodatkowo w standardzie osłony rąk oraz innowacyjne „dyfuzory powietrza”, osłaniające Ciebie i Twojego pasażera od podmuchów wiatru, bez zmiany sportowego stylu jazdy. Zapewniają niespotykany poziom ochrony przed wiatrem, gwarantując wysoki komfort jazdy.

Dodatkowo na wyposażeniu, wspomagane sprzęgło, które zmniejsza pracę dźwigni aż o 48% ułatwiając Tobie prowadzenie zarówno w mieście jak i na trasie. Nowy układ wspomagania sprzęgła połączony z 6-biegową skrzynią umożliwia maksymalne użycie mocy przy jednoczesnym komforcie przełożenia najwyższego biegu na długich trasach.

Szyba

Nowa przyciemniana szyba gwarantuje Tobie ochronę przed wiatrem z innowacyjnymi “dyfuzorami powietrza” osłaniającymi Ciebie i Twojego pasażera od podmuchów wiatru, zapewniając sportowe prowadzenie. Co ważne, możesz dokonywać jej ustawień jedną ręką.

Technologia

Nowy komputer pokładowy, system ride-by-wire oraz programowalna kontrola trakcji to technologia skupiona na Twoich potrzebach. Nowy Tiger Sport reaguje na Twoje polecenia zapewniając nieprzerwaną moc oraz płynny moment obrotowy.

Nowy Tygrys Sport jest również wyposażony w kilka trybów jazdy o zmiennych ustawieniach przepustnicy oraz kontroli trakcji, umożliwiając Tobie wybranie odpowiedniego trybu do panujących warunków. Dostępne tryby to Rain (deszcz), Road (drogowy) oraz Sport (sport). Tryb sport daje Tobie możliwość spotkania z prawdziwym charakterem oraz dynamicznym trzycylindrowym silnikiem. Tryb Rain tłumi i zmniejsza przepływ mocy silnika.

12 V gniazdo zasilania pozwala Tobie ładować Twój sprzęt elektroniczny oraz umożliwia montaż elektronicznych akcesoriów. Tempomat to uwieńczenie wyposażenia, a nowy, łatwy w obsłudze panel sterowania z wskaźnikiem przedstawiającym zużycia paliwa, daje łatwy dostęp do wszystkich informacji, których potrzebujesz.

Stylistyka

Nowy Tiger Sport to manifestacja stylu. Jednostronny wahacz o prostym wykończeniu, idealnie prezentująca się obudowa silnika, nowe lusterka oraz aluminiowa frezowana piasta to elementy, które nadają Tygrysowi fason.

Wybór koloru karoserii należy do Ciebie. Nowy czarny matt z neonowymi, żółtymi detalami lub krystalicznie srebrny z czerwonymi detalami. Nie dość, że Tiger Sport prowadzi się jak marzenie, to jeszcze jego sylwetka powala z nóg.

Nowy Tiger Sport MOTOCYKLE

Tiger Sport

53 500,00 zł i

 • Charakterystyczny 3-cylindrowy silnik o pojemności 1050 ccm z systemem Ride-By-Wire
 • Sprzęgło mokre dla odciążenia poziomu pracy dźwigni
 • ABS i kontrola trakcji
 • 3 tryby jazdy - road (drogowy), sport, rain (deszcz)
 • Ręcznie regulowana szyba
 • Tempomat dla zwiększonego komfortu jazdy
 • Stylowy jednostronny wahacz z frezowaną piastą
 • Osłony rąk
 • Dynamika wyrażona poprzez nowy design

Tiger Sport

53 500,00 zł i

 • Charakterystyczny 3-cylindrowy silnik o pojemności 1050 ccm z systemem Ride-By-Wire
 • Sprzęgło mokre dla odciążenia poziomu pracy dźwigni
 • ABS i kontrola trakcji
 • 3 tryby jazdy - road (drogowy), sport, rain (deszcz)
 • Ręcznie regulowana szyba
 • Tempomat dla zwiększonego komfortu jazdy
 • Stylowy jednostronny wahacz z frezowaną piastą
 • Osłony rąk
 • Dynamika wyrażona poprzez nowy design

**Cena detaliczna uwzględnia podatek VAT w wysokości 23% .