Skip to main content

TIGER SPORT

1050cc ENGINE 

Najnowsza generacja motocykla Tiger Sport skupia się na kultowym trzycylindrowym silniku firmy Triumph o pojemności 1050 cm3. w celu optymalizacji dostarczania mocy wyposażono go w 104 usprawnienia w porównaniu do poprzedniego zespołu silnikowego, w tym ulepszono głowice cylindrów, porty wlotowe i konstrukcję tłoków. Ten zespół silnikowy dostarcza 126 KM przy 9475 obr./min oraz moment obrotowy 106 Nm przy 7000 obr./min, co gwarantuje liniową falę natychmiastowego momentu obrotowego.

Tiger Sport Engine

 

TRZYCYLINDROWY SILNIK 1050 CM3

Kultowy trzycylindrowy silnik firmy Triumph o pojemności 1050 cm3 zapewnia płynną, sportową wydajność z odpowiednimi reakcjami, a nadwozie i zawieszenie opracowano specjalnie z myślą o uzyskaniu dynamicznej, a przy tym niezwykle komfortowej jazdy. Równie doskonale pasuje do krótkich przejażdżek, jak i do całodziennych podróży dzięki ukierunkowanym na kierowcę technologiom, takim jak tempomat, układ ABS, system ride-by-wire, programowalna kontrola trakcji oraz trzy tryby jazdy — Road (Drogowy), Rain (Deszcz) oraz oczywiście Sport.

 

Aluminium Silver Tiger Sport urban riding

SYSTEM RIDE-BY-WIRE

Natychmiastową reakcję przepustnicy gwarantuje płynnie działający system ride-by-wire, co pozwala kierowcy maksymalnie wykorzystywać kultową moc trzycylindrowego silnika w każdej sytuacji, od jazdy na autostradzie, aż po dojazdy do pracy w warunkach miejskich.

Tiger Sport Exhaust

TŁUMIK

Tłumik nie tylko wzmacnia brzmienie układu wydechowego, dzięki czemu ma bogatszy ton, ale także zapewnia do 8% mniejsze zużycie paliwa w porównaniu do wcześniejszej wersji motocykla Tiger Sport.

 

SPRZĘGŁO ZE WSPOMAGANIEM MOMENTU OBROTOWEGO

Wymieniając sportowe funkcje umożliwiające całodzienną jazdę nie sposób zapomnieć o sprzęgle ze wspomaganiem momentu obrotowego, które redukuje obciążenie związane z jazdą miejską oraz długodystansowymi przygodami poprzez zmniejszenie pracy dźwigni manetki nawet o 48%. Układ sprzęgła motocykla Tiger Sport sprzężono z fantastyczną 6-stopniową skrzynią biegów, co pozwala kierowcy maksymalnie wykorzystać dostępną moc przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowych przełożeń do długodystansowych podróży na najwyższym biegu.