Skip to main content

SCRAMBLER 1200

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO UDAĆ SIĘ NA „SCRAMBLING”

Drogowy komfort i styl w połączeniu z możliwościami jazdy off-roadowej? Bezproblemowe rozwiązania na każdym poziomie.

Two Triumph Scrambler 1200s stationary on a ridge overlooking the sand plains below


Najnowocześniejsze.  Dominujące w swojej kategorii.  Wiodące w swojej klasie.  Biorąc pod uwagę wszystkie superlatywy, przekaz wydaje się być jasny.  Zupełnie nowe motocykle Scrambler 1200 firmy Triumph zostały opracowane z myślą o zagwarantowaniu najdoskonalszych wrażeń motocyklowych  pod kątem stylu, możliwości drogowych i komfortu oraz prawdziwej off-roadowej przygody. Brylują na każdej drodze. 
Po raz pierwszy połączono najbogatszą specyfikację, najlepsze rozwiązania techniczne, styl i technologie, tworząc maszynę o prawdziwie uniwersalnym przeznaczeniu — fenomenalny motocykl na wszystkie drogi z oryginalnym scramblingowym DNA. 
Oto najważniejsze cechy motocykli Scrambler 1200, które wręcz zmuszają do zarezerwowania jazdy testowej.

 

 

 

 

HISTORIA MODELU SCRAMBLER 1200 

ZESPÓŁ PROEJKTANTÓW I INŻYNIERÓW TRIUMPH 

 

 

Triumph Scrambler 1200 Bonneville Engine

1. SILNIK BONNEVILLE 1200 cm3 O BRZMIENIU SCRAMBLERA

Nowa generacja silnika Bonneville o pojemności 1200 ccm to niezwykła jednostka napędowa zupełnie nowej serii motocykli Scrambler 1200.  To fantastycznie brzmiący silnik o wysokiej mocy z dedykowanym warkotem Scramblera i natychmiastową reakcją, która pozwala od samego początku sięgnąć po ogromny moment obrotowy i utrzymuje do niego dostęp  w całym zakresie obrotów, dzięki czemu zawsze możesz liczyć na ekscytującą jazdę, niezależnie od rodzaju nawierzchni.  Doskonały balans  i idealne parametry jezdne motocykli Bonneville sprawiają, że modele serii 1200 zachowują się równie doskonale  w terenie, jak na drogach utwardzonych i ulicach, co czyni z nich rasowe motocykle stworzone do przygód. 

Two Triumph Scrambler 1200 motorbikes scrambling across dusty plains, leaving dust clouds in their wake

2. MOŻLIWOŚCI ORYGINALNEGO SCRAMBLERA

Te zdumiewające maszyny to połączenie oryginalnego DNA scramblerów firmy Triumph oraz wydajności przepięknie wytworzonych nowoczesnych klasyków i możliwości zapewnienia wszystkich najważniejszych aspektów scramblera o podwójnym przeznaczeniu: motocykla ukierunkowanego na przygodę oraz jazdę po drogach.  Wiernie odwzorowano kultową sylwetkę scramblera firmy Triumph ze zredukowanym tyłem oraz zachowano charakterystycznie podniesiony podwójny układ wydechowy, 21-calowe koło przednie, przeszywane siedzenia i  specjalnie ukształtowany zbiornik paliwa, które bez wątpienia podkreślają niezrównany rodowód tej maszyny oraz skojarzenie z doskonałością w dziedzinie scramblingu.  Dodajmy do tego doskonałą pozycję jazdy scramblera oraz charakterystyczną sylwetkę, co nadaje całości optymalne cechy do „scramblingu” i totalnej kontroli nad pokonywaną drogą. Nowe modele 1200 dają kierowcy wszystko, czego może potrzebować w celu osiągnięcia maksimum radości z jazdy scramblingowej oraz na każdego typu drogach. 3. STYL SCRAMBLERA

Kluczowa rola firmy Triumph w oryginalnym ruchu scramblerów z lat 50. XX wieku odzwierciedla zapierający dech w piersiach wygląd nowych scramblerów linii 1200.  Scramblery, prawdopodobnie w większym stopniu niż w przypadku innych kategorii motocykli, cechuje unikatowy styl zrodzony z pierwszego fabrycznie produkowanego motocykla Triumph — styl, który stanowi uosobienie ukierunkowania na dobrą zabawę, a także swoboda, która stanowi fundament dla dzisiejszej stale rosnącej mody na nowoczesne  customowe klasyczne scramblery. Zrodzony z pierwszego pustynnego motocykla, kultowy wygląd scramblera maszyn serii 1200 połączono z wiodącą w swojej klasie wydajnością oraz najnowocześniejszymi technologiami, tworząc fenomenalnego scramblera, któremu nie straszne są żadne drogi i który ma możliwość stawienia czoła praktycznie wszystkim możliwym warunkom.

 

4. KOMFORT  JAZDY 

Oto motocykle, którymi warto jeździć! Każdego przyprawią o uśmiech na twarzy. Nie musisz decydować się na jazdę po drogach nieutwardzonych, aby móc docenić osobowość i możliwości motocykli Scrambler 1200. W rzeczywistości nie musisz nigdy zjeżdżać z asfaltu, a i tak nigdy nie znudzisz się jego władczą pozycją jazdy oraz zbalansowanymi możliwościami drogowymi z fantastycznymi parametrami jezdnymi.  Oczywiście, jeżeli kiedykolwiek zapragniesz zjechać swoim motocyklem 1200 w warunki terenowe, możesz mieć pewność, że twoja maszyna da sobie z nimi radę.  Tymczasem ciesz się najwyższej jakości jazdą, niezależnie od nawierzchni.

 

5. MOC I WYDAJNOŚĆ

Opisywane jako  posiadające dominujące w swojej kategorii możliwości. Motocykle Scrambler 1200 przodują dzięki niewiarygodnemu połączeniu wiodącej w swojej klasie specyfikacji i wyposażeniu.  Najnowszej generacji silnikowi o wysokiej mocy i pojemności 1200 cm3 oraz charakterystycznym brzmieniu scramblera towarzyszy całkowicie unikatowe, pierwsze w swojej klasie, w pełni regulowane tylne zawieszenie o długim skoku, które zostało specjalnie zaprojektowane do motocykli 1200 przez firmę Öhlins. Listę najwyższej jakości komponentów klasy premium zamontowanych w motocyklach Scrambler 1200 uzupełnia w pełni regulowane zawieszenie Showa USD o długim skoku oraz radialne podwójne przednie zaciski hamulcowe Brembo M50 Monobloc, czyli bezwzględna czołówka w dziedzinie montowanych w standardzie hamulców w tym segmencie.

 

 

6 & 7

Triumph Scrambler 1200 Rider Focused Technology on TFT Instruments

TECHNOLOGIA UKIERUNKOWANA NA KIEROWCĘ

Linia motocykli Scrambler 1200 jest w pełni wyposażona w szereg ekskluzywnych, najnowocześniejszych technologii wiodących w swojej klasie, dzięki którym uzyskano responsywną i inspirującą pewnością jazdę. Do najważniejszych haseł technologicznych dla tej nowej zdumiewającej linii, w zależności od wybranego modelu, należą: Nowa, druga generacja wyświetlacza wskaźników TFT firmy Triumph, aż sześć trybów jazdy regulujących odpowiedź przepustnicy oraz układu kontroli trakcji w celu uzyskania lepszych parametrów jezdnych w różnych warunkach, w pełni LED-owe oświetlenie (w tym charakterystyczne światła do jazdy dziennej w krajach, gdzie pozwalają na to przepisy prawne), pierwszy na świecie system sterowania GoPro® zintegrowany z motocyklem oraz nowy, intuicyjny system nawigacji satelitarnej prowadzący „zakręt po zakręcie” (dwa ostatnie systemy wykorzystują wyświetlacz TFT).

Triumph Scrambler 1200  riding across dusty plains . Rider wearing limited edition Scrambler 1200 clothing, Bell helmet and integrated GoPro

MODUŁ ŁĄCZNOŚCI BLUETOOTH

Nowy system nawigacji satelitarnej jest wspierany technologią Google i dostarczany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji firmy Triumph. Zapewniono również obsługę telefonu i odtwarzania muzyki, dzięki czemu kierowca ma kontrolę nad muzyką i telefonem za pośrednictwem podświetlanego zespołu przełączników. Wszystkie trzy funkcje (system Go-Pro, nawigacja satelitarna oraz obsługa telefonu i odtwarzania muzyki) można obsługiwać dzięki zupełnie nowemu modułowi łączności Bluetooth (dostępnemu jako wyposażenie dodatkowe). Do dodatkowych technologii klasy premium należy funkcja zapłonu bez użycia kluczyka, tempomat i złącze USB do ładowania urządzeń. Ponadto model XE o jeszcze bogatszej specyfikacji wyposażono w układ ABS i kontroli trakcji z funkcją optymalizacji pokonywania zakrętów, który jest wspomagany przez bezwładnościowy moduł pomiarowy (IMU) oraz podgrzewane manetki dostępne w wyposażeniu standardowym.


8. WIODĄCE W SWOJEJ KATEGORII DETALE I WYKOŃCZENIE

Fuzja wyjątkowych detali umożliwiła uzyskanie połączenia stanowiącego customowy styl definiujący scramblera z XXI wieku — w tym aluminiowe wykończenie wspornika tablicy rejestracyjnej, wahacza, błotników, korka wlewu paliwa Monza oraz osłony ramy.  Wszystkie detale cechuje ponadto wyjątkowa jakość. W celu odzwierciedlenia statusu modelu XE jako ukoronowania całej linii, wyposażono go w kultowy emblemat Triumph na zbiorniku paliwa, błotniki, dźwignię hamulca z pompą radialną Brembo MCS, srebrne wykończenie uchwytów kierownicy oraz złote widelce kasetowe USD Showa.

 

9. WYBÓR POMIĘDZY DWOMA MODELAMI MOTOCYKLA SCRAMBLER 1200

Ustalająca punkt odniesienia linia motocykli Scrambler 1200 obejmuje dwa wyjątkowe modele: nowy Scrambler 1200 XC, który stworzono z pełnym podwójnym skupieniem na jazdę po drogach utwardzonych i nieutwardzonych oraz Scrambler 1200 XE o bogatszej specyfikacji, który oferuje jeszcze większe możliwości w zakresie ekstremalnych przygód off-roadowych i „scramblingu”.  

 

 

 

Triumph Scrambler 1200 XE fitted with Triumph Genuine accessories including - fly screen, luggage rack, panniers, roll back and tank bag - on a touring adventure in the Welsh Mountains

10. OPCJE PERSONALIZACJI

Podobnie, jak w przypadku pierwszych scramblerów z lat 60. XX wieku, dzisiaj te motocykle umożliwiają całkowite dostosowanie maszyny do indywidualnego stylu i charakteru. Z narodzinami sceny nowoczesnych customów scrambler zaczął reprezentować unikatową platformę do personalizacji z wieloma uderzającymi i przepięknymi przykładami stworzonymi przez wiodących na świecie projektantów motocykli customowych.
Aby pomóc w stworzeniu zupełnie własnego, idealnie spersonalizowanego specjalnego scramblera, firma Triumph zaprojektowała ponad 80 akcesoriów dla nowej linii maszyny Scrambler 1200.

 
 
Triumph Scrambler 1200 fitted with the 'Escape' inspiration accessory kit

11. ZESTAWY INSPIRACYJNE

Akcesoria firmy Triumph wykorzystują najnowsze osiągnięcia technologiczne i są produkowane zgodnie z takimi samymi surowymi wymaganiami, jak same motocykle.  Stworzyliśmy również dwa nowe, ekscytujące zestawy inspiracyjne, aby pokazać, jakie możliwości kryją się w tych maszynach oraz aby perfekcyjnie  spersonalizować Twój motocykl.  Naszpikowany po brzegi fantastycznymi rozwiązaniami zestaw inspiracyjny „Escape” („Ucieczka”) zawiera dostępne akcesoria turystyczne i bagażowe, a zestaw inspiracyjny „Extreme” („Ekstremalny”) prezentuje bardziej otwarte customowe opcje pod postacią zredukowanego tyłu i off-roadowego wyposażenia, w tym charakterystycznie uniesionych błotników.

PRAWDZIWA GRATKA 

Oto nadjechał niewiarygodny nowy punkt odniesienia w dziedzinie możliwości scramblera i stylu.  

Dowiedz się więcej