Skip to main content

SCRAMBLER 1200

TECHNOLOGIA DLA KIEROWCY

Dominująca w swojej kategorii technologia motocyklowa ukierunkowana na kierowcę.

Triumph Scrambler 1200 riding down a country road on a touring adventure, using all new TFT technology and connectivity

 


Zupełnie nowy Scrambler 1200 to ekscytujący motocykl, ustalający punkt odniesienia i reprezentujący  przełomowy krok w dziedzinie maszyn o uniwersalnymprzeznaczeniu.  Ta nowa ewolucja linii 1200 jest wszystkim, czym powinien być nowoczesny scrambler. Cechuje go zaawansowana wydajność, charakter i styl, co połączono z możliwościami oryginalnego motocykla przygodowego stworzonego z myślą o zagwarantowaniu wyrafinowanych doznań z jazdy po każdego rodzaju drogach.  

Nowa linia nowoczesnych klasyków, które z całą pewnością dorastają do legendy jaką stworzyła firma Triumph — motocykla, który w każdym aspekcie jest prawdziwym scramblerem i działa równie fantastycznie na drogach utwardzonych, jak i nieutwardzonych oraz gwarantuje niewiarygodny poziom mocy, wiodącego w swojej klasie sprzętu i ponadczasowego stylu.  

Właśnie dlatego modele Scrambler 1200 XC i XE wyposażono w definiujące kategorię, odpowiednio użyteczne i zaawansowane technologie umożliwiające usprawnienie już fantastycznej maszyny.


 
 

SCRAMBLER 1200 XC

Nowy Scrambler 1200 XC to nie tylko fenomenalna mieszanka stylu nowoczesnego customa oraz DNA autentycznego kultowego scramblera firmy Triumph, lecz również pierwszy motocykl z zupełnie nowej kategorii dzięki swojej niepowtarzalnie bogatej specyfikacji oraz dzięki swoim oryginalnych możliwościom jazdy po drogach każdego typu.  Ponadto, jako uzupełnienie tych nowych innowacji, maszynę wyposażono w niewiarygodny szereg nowych technologii motocyklowych, które będą stanowiły nieodłączny element każdej jazdy.

 Technologia oznaczona hasłem „For the ride” 

Programowalny układ  ABS i kontrola trakcji z możliwością wyłączenia poprawia interakcje pomiędzy kierowcą i maszyną. Pięć trybów jazdy — Road (Drogowy), Off-Road, Rain (Deszcz), Sport i Rider-Configurable (Personalizowany) — można włączyć za pomocą podświetlanych zespołów przełączników w modelu XC, dzięki czemu można wybrać ustawienia pasujące do panujących warunków oraz osobistych preferencji, niezależnie od napotkanego terenu.  Sprzęgło ze wspomaganiem momentu obrotowego umożliwia zmniejszenie siły wymaganej do obsługi manetki (co ma ogromne znaczenie zwłaszcza podczas długich podróży), gwarantując optymalizację komfortu kierowcy.

Triumph Scrambler 1200 XC riding around a corner on remote country road

Uniwersalne technologie

Przepięknie zintegrowany wielokolorowy wyświetlacz TFT wskaźników TFT drugiej  generacji wyposażono w dwa charakterystyczne motywy z możliwością personalizacji, które gwarantują czytelność w każdych warunkach. Dostępna jest konfiguracja z  kompleksowym LED-owym oświetleniem maszyny Scrambler 1200, w tym z 5-calowym reflektorem przednim (oraz światłami do jazdy dziennej, DRL, na rynkach, gdzie pozwalają na to przepisy  prawne), światłem stopu z atrakcyjnie rozproszonymi detalami oraz kierunkowskazami odpowiednimi dla danego rynku.  Bezkluczykowy system zapłonu firmy Triumph, tempomat i gniazdo ładowania urządzeń USB są dostępne w wyposażeniu standardowym.

Triumph Scrambler 1200 XC TFT Instruments


Akcesoria technologiczne

Do motocykla Scrambler1200 XC można również dodaćdostępny jako wyposażenie akcesoryjne moduł łączności My Triumph, który umożliwia korzystanie z pierwszego na świecie zintegrowanego systemu sterowania GoPro® razem z wspieranym przez Google systemem nawigacji prowadzącym „zakręt po zakrecie”, a wszystko to za pośrednictwem nowej aplikacji firmy Triumph na telefony. Moduł łączności My Triumph umożliwia również obsługę telefonu oraz odtwarzania muzyki, gdzie dostęp do wszystkich trzech funkcji i zarządzanie nimi odbywa się za pośrednictwem nowego wyświetlacza wskaźników TFT.  Jako wyposażenie dodatkowe dla modelu XC dostępny jest również system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) oraz podgrzewane manetki.

 

 

 

 

SCRAMBLER 1200 XE

Zupełnie nowy model XE stanowi kolejny krok w ewolucji scramblingu i cechuje go podwójne przeznaczenie oraz niezrównany poziom kontroli i zaawansowanych technologii, dzięki czemu uzyskano najdoskonalsze wrażenia związane z jazdą.  Dzięki najnowocześniejszemu wyposażeniu modelu XC w połączeniu z pakietem niedoścignionych technologii klasy premium, które jeszcze nigdy nie były dostępne razem w żadnym z motocykli firmy Triumph, uzyskano wiodącą w swojej klasie maszynę stanowiącą ukoronowanie tej linii. Scrambler XE gwarantuje najwyższej jakości jazdę  

Technologie premium w modelu XE

Pierwszy na świecie zintegrowany z motocyklem system sterowania GoPro® (obsługiwany za pośrednictwem modułu łączności My Triumph, który jest dostępny jako wyposażenie dodatkowe) pozwala na pracę kamery w trakcie jazdy. Kolejnym z po raz pierwszy zastosowanych rozwiązań jest intuicyjny system nawigacji satelitarnej prowadzącej „zakręt po zakręcie”, ze wskazówkami wyświetlanymi w obrębie wskaźnikówTFT. Ten nowy system nawigacji satelitarnej jest wspierany technologią firmy Google i dostarczany za pośrednictwem nowej aplikacji firmy Triumph. Zapewniono również obsługę telefonu i odtwarzania muzyki, dzięki czemu kierowca ma kontrolę nad muzyką i telefonem za pośrednictwem podświetlanego zespołu przełączników.

Triumph Scrambler 1200 XE scrambling aver dusty plains. Rider wearing limited edition Scrambler 1200 clothing, Bell helmet and integrated GoPro

Technologia oznaczona hasłem „For the ride”

W zapewnianiu najdoskonalszych wrażeń z jazdy w modelu XE integralną rolę odgrywa układ ABS i kontroli trakcji z funkcją optymalizacji pokonywania zakrętów.   Ich działanie wspiera bezwładnościowy moduł pomiarowy (IMU), który stale wykonuje pomiary i wylicza kąt pochylenia, automatycznie dostosowując ustawienia jazdy w celu optymalizacji jej jakości i stabilności nawet w ekstremalnych warunkach.

Triumph Scrambler 1200 XE Riding modes

Uniwersalne technologie

Fenomenalną specyfikację modelu XE uzupełnia niewiarygodny wachlarz uniwersalnych technologii, w tym nowej generacji,  wielokolorowy wyświetlacz wskaźników TFT firmy Triumph  Wyposażono go w funkcję umożliwiającą kierowcy personalizację ekranu rozruchowego (o swoje imię i nazwisko), a steruje się nim za pomocą podświetlanych zespołów przełączników, dzięki czemu można uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat jazdy wtedy, kiedy tego potrzebujesz i z zachowaniem maksimum szczegółowości.  W modelu XE dostępnych jest sześć trybów jazdy — Road (Drogowy), Off-Road, Rain (Deszcz), Sport (Sportowy), Rider-Configurable (Personalizowany) oraz tryb jazdy Off-Road Pro (Profesjonalny off-road) przeznaczony specjalnie do motocykli firmy Triumph o specyfikacji przygodowej — każdy z nich dostosowuje ustawienia odpowiedzi przepustnicy, układu ABS i układu kontroli trakcji do panujących warunków.  W standardzie oczywiście dostępny jest bezkluczykowy system zapłonu firmy Triumph, podgrzewane manetki, tempomat i gniazdo ładowania urządzeń USB.
PRAWDZIWA GRATKA 

Oto nadjechał niewiarygodny nowy punkt odniesienia w dziedzinie możliwości scramblera i stylu.  

Dowiedz się więcej