Skip to main content

SPEED TWIN

WYDAJNOŚĆ, KTÓRA ZMIENIA ZASADY GRY

Nowy Speed Twin: dynamiczne możliwości następnej generacji.

All-new Triumph Speed Twin, riding at speed over a city bridge into the rising sun

 

W 1938 r. firma Triumph wprowadziła na rynek pierwszy legendarny silnik dwucylindrowy, w który wyposażono motocykl, jaki zmienił historię świata motocyklowego.  W świecie zdominowanym przez silniki jednocylindrowe oryginalny Speed Twin — z jego zmieniającym zasady gry smukłym i potężnym brytyjskim silnikiem dwucylindrowy — był po prostu objawieniem. Jego płynne i dynamiczne sterowanie, innowacyjna konstrukcja podwozia oraz ekscytujące i responsywne prowadzenie było tak zaawansowane, że stało się swego rodzaju szablonem, z którego korzystali wszyscy inni i który stał się podstawą każdego dwurzędowego silnika firmy Triumph po dzień dzisiejszy.

Teraz, w 2019 r., ta wybitna marka powraca w chwale do świata firmy Triumph i, podobnie jak w przypadku jej poprzednika, ponownie ustanawia zupełnie nowy punkt odniesienia w dziedzinie możliwości dynamicznej jazdy dzięki idealnej równowadze wydajności, kultowego stylu, technologii ukierunkowanych na kierowcę oraz wiodących w swojej klasie parametrów jezdnych.

 
Vintage Triumph Speed Twin motorcycle in silver, stood on paddock stand

DZIEDZICTWO

Dzięki innowacjom tak rewolucyjnym, że zostały uznane za standard w motocyklach kolejnych dekad, motocykl Speed Twin z 1938 r. był tak wielkim skokiem naprzód w zakresie dostępnej wydajności i niezawodności, że dosłownie zmienił świat motocyklowy.  Oryginalny Speed Twin dał przeciętnemu motocykliście tak znacznie wyższy poziom wydajności oraz łatwej jazdy, że zmienił sposób patrzenia na świat motocyklowy. Motocykle, uprzednio postrzegane jako środek transportu, stały się wielkim hobby poszukiwaczy motocyklowych przygód. Zasadniczo był to pierwszy „prawdziwy motocykl”. Z wprowadzeniem wersji Speed Twin 2019 ta legendarna nazwa powraca w serii motocykli oferowanych przez firmę Triumph, z wyposażeniem i zaawansowaną konfiguracją roadstera mającą ustanowić zupełnie nowy standard w świecie nowoczesnych klasycznych motocykli.

 
Rider wearing all black riding the brand new Triumph Speed Twin around sweeping corners in mountainous area

WIODĄCE W SWOJEJ KLASIE PROWADZENIE

Zupełnie nowy Speed Twin to ikona w dziedzinie wydajności nowoczesnych klasyków, która gwarantuje zupełnie nową kategorię odniesienia w zakresie zwrotności roadstera zapewniającego inspirującą  jazdę przy całkowicie intuicyjnym prowadzeniu.   Dedykowane podwozie i nowa konfiguracja zawieszenia są w całości unikatowe dla modelu Speed Twin, a dodatkowo na wyposażeniu można znaleźć hamulce Brembo z górnej półki, układ ABS i kontroli trakcji, tryby jazdy oraz komfortową i zaangażowaną pozycję do jazdy. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że jest to pierwsza w swoim rodzaju maszyna w świecie nowoczesnych klasyków.  Tak samo jak jego kultowy imiennik ten motocykl został zaprojektowany aby stanowić nowoczesny klasyczny motocykl kierowców, z  precyzyjnym, zwrotnym i dynamicznym prowadzeniem przy dużych prędkościach, a jednocześnie łatwej obsłudze podczas każdej jazdy.  

 
Rider wearing all black riding the brand new Korosi Red Triumph Speed Twin through an underpass in total darkness

EKSCYTUJĄCA WYDAJNOŚĆ

Przy całej konfiguracji pod kątem zapierającej dech w piersiach wydajności motocykl Speed Twin napędza zmodernizowana wersja święcącego tryumfy silnika Bonneville o wysokiej mocy i pojemności 1200 cm3, który generuje to samo ekscytujące brzmienie, jak silnik modelu Thruxton. Oznacza to ekscytujące podawanie momentu obrotowego od rozruchu i w obrębie całego zakresu obrotów.  Za uzupełnienie wydajności silnika, dwucylindrowy brytyjskiej jednostki służy niewiarygodne, charakterystyczne gardłowe brzmienie generowane przez przyciągające wzrok nowe podwójne sportowe tłumiki megafonowe wygięte do góry.

All-new Triumph Speed Twin DRL headlight

WIODĄCE W SWOJEJ KATEGORII DETALE I WYKOŃCZENIE

Nowy Speed Twin cechuje przepiękny styl nowoczesnego customa, który jest ponadczasowym DNA firmy Triumph i zaprojektowany z oszałamiającym współczesnym stylem i gracją zredukowanego tyłu maszyny.  Najważniejsze w jego wyglądzie są niewiarygodny poziom wykończenia oraz wyjątkowe detale, które nadają dodatkowy wymiar stylu każdej jeździe tą maszyną.  Fantastyczny wygląd motocykla Speed Twin tworzy połączenie szeregu aluminiowych elementów klasy premium oraz rozsądnie wdrożonych akcentów technologicznych, dzięki czemu ten motocykl ustala nowy standard w zakresie współczesnych konstrukcji Bonneville.