SPEED TWIN

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO JEŹDZIĆ

Zupełnie nowy motocykl Speed Twin jest dokładnie taki, jaki powinien być customowy roadster w zakresie wyglądu, wrażeń z jazdy oraz brzmienia.

Triumph Speed Twin riding through the city wearing black Triumph Stoke bootsSpeed Twin to przepiękna mieszanka stylu nowoczesnego klasyka jakości premium o bogatym wyposażeniu z ekscytującą wydajnością roadstera oraz wiodącymi w swojej klasie parametrami jezdnymi.  Ten nowy, ekscytujący motocykl został zaprojektowany z uwzględnieniem całego sportowego momentu obrotowego modelu Thruxton, całego stylu nowoczesnego customa modelu Street Twin oraz całego kultowego DNA i charakteru modelu Bonneville T120.  Jednakże Speed Twin to znacznie więcej niż zaledwie suma wszystkich swoich części — jeżeli potrzebujesz następnej generacji w dziedzinie możliwości dynamicznej jazdy oraz wydajności i wysokiej mocy zapewnianej przez silnik o pojemności 1200 cm3 w połączeniu z oszałamiającym stylem i brzmieniem nowoczesnego customa, Speed Twin jest po prostu idealnym wyborem.  

Poniżej przestawiono kilka najważniejszych cech, które przekonają cię do wypróbowania tego niewiarygodnego motocykla.

 
All-new Triumph Speed Twin side shot of Bonneville 1200 engine

1. SILNIK BONNEVILLE O POJEMNOŚCI 1200 CM3

W samym sercu nowych motocykli Speed Twin znajduje się z zmodernizowany dwurzędowy silnik Bonneville o pojemności 1200 cm3 oraz brzmieniu i wydajności uwielbianego modelu Thruxton, z mocą maksymalną 97 KM przy 6750 obr./min.  Ten ulepszony silnik przeszedł ewolucję względem jednostki napędowej modelu Thruxton i jest 6-biegowym, 8-zaworowym silnikiem dwurzędowym o niskiej bezwładności i wysokiej mocy, który jest teraz wyposażony w magnezową osłonę wałka rozrządu, zmieniony zespół sprzęgła oraz osłony silnika o zoptymalizowanej masie.

All-new Triumph Speed Twin riding around a corner with rider in all black.

2. EKSCYTUJĄCE PODAWANIE MOMENTU OBROTOWEGO

To zupełnie nowy rodzaj nowoczesnego klasyka o wysokiej wydajności z ekscytującym dostarczaniem momentu obrotowego od niskich poprzez cały dostępny zakres obrotów.  Maksymalny moment obrotowy ma wartość 112 Nm (przy 4950 obr./min), co dorównuje osiągom modelu Thruxton R i jest o całe 40% większą wartością od uzyskiwanej przez najnowszy model Street Twin firmy Triumph.

3. BOGATA SPECYFIKACJA

Stworzony według specyfikacji dla wysokiej wydajności motocykl Speed Twin dumnie prezentuje podwójne przednie hamulce Brembo.  Ponadto lekkie koła z odlewanego aluminium i opony Pirelli Diablo Rosso 3  przyczyniają się do wiodącej w swojej klasie zwrotności i dynamiki sterowania motocykla Speed Twin.  Układ zabezpieczający przed blokowaniem się hamulców (ABS) i układ kontroli trakcji, który można łatwo włączyć lub wyłączyć za pomocą lewego zespołu przełączników, gwarantują lepszą kontrolę wysokiego momentu obrotowego motocykla Speed Twin niezależnie od panujących na drodze warunków.

 

4. CHARAKTERYSTYCZNE BRZMIENIE DWURZĘDOWEGO SILNIKA

Ten niewiarygodny motocykl cechuje ekscytujące głębokie brytyjskie brzmienie pasujące do legendarnej nazwy Speed Twin.  Charakterystyczne podwójne, czarne wygięte do góry sportowe tłumiki megafonowe generują przepiękny, gardłowy dźwięk, który jest umiejętnie wspierany przez innowacyjny, ciągły układ wydechowy firmy Triumph z ukrytym katalizatorem, dzięki czemu wszelkie linie są równie płynne, jak sama jazda.

 
All-new Triumph Speed Twin travelling around a corner at speed in rural setting.

5. WIODĄCE W SWOJEJ KLASIE PARAMETRY JEZDNE

Na nowo zaprojektowane podwozie motocykla Speed Twin przeszło ewolucję od modelu Thruxton R i zostało wyprodukowane z myślą o zapewnieniu zupełnie nowego punktu odniesienia w dziedzinie zwrotnej i dynamicznej jazdy. Z tą nową, specjalnie dostosowaną ramą współpracuje przednie i tylne zawieszenie z górnej półki, które dostrojono z myślą o uzyskaniu precyzyjnej, nowoczesnej jazdy typowej dla roadstera w połączeniu z inspirującymi pewnością intuicyjnymi wrażeniami, niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy, podróżujesz na długich dystansach, czy też jedziesz tylko w celu czerpania czystej przyjemności z jazdy.

Triumph Speed Twin detail shot of brushed aluminium intake cover

6. ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA DLA KIEROWCY

Aby zagwarantować kierowcy maksymalną możliwą radość z jazdy, komfort i kontrolę, motocykl Speed Twin wyposażono w szereg zaawansowanych technologii. Trzy tryby jazdy — Road (Drogowy), Rain (Deszcz) i Sport (Sportowy) — dostosowują mapę przepustnicy oraz ustawienia układu kontroli trakcji zgodnie z warunkami jazdy i preferencjami kierowcy. LED-owe oświetlenie maszyny cechuje większa trwałość i energooszczędność, a lżejsza praca sprzęgła ze wspomaganiem momentu obrotowego gwarantuje większy komfort podczas jazdy na długich dystansach oraz w ruchu miejskim. Ponadto, wyposażenie standardowe obejmuje naszpikowane funkcjami podwójne zegary, immobilizer i gniazdo USB.

7. WIODĄCE W SWOJEJ KATEGORII DETALE I WYKOŃCZENIA

Jedną z przyciągających cech modelu Speed Twin jest jego piękny klasyczny wygląd, dlatego detale i wykończenie,  które znajdziesz w Speed Twin, są najlepsze w swojej kategorii.  Specjalnie stworzone elementy ze szczotkowanego aluminium obejmują błotniki, osłony korpusu przepustnicy, wykończenia paneli bocznych oraz osłony na pięty.  Fantastyczny aluminiowy motyw obejmuje wspornik reflektora z jasno anodowanego kutego aluminium oraz wahacz z anodowanego przejrzystego aluminium.

 

8. PRZEPIĘKNY STYL NOWOCZESNEGO CUSTOMA

Ponadczasowe DNA firmy Triumph leży w samym sercu wyglądu nowoczesnego klasyka motocykla Speed Twin, co połączono z bardziej współczesnym stylem i gracją customa o zredukowanym tyle. Oryginalne wyposażenie obejmuje również 14,5-litrowy kultowy grawerowany zbiornik paliwa Speed Twin, wygodne, stylowe siedzenie, minimalistyczny przedni błotnik oraz konfigurację tyłu maszyny z eleganckim światłem stopu oraz lusterkami na końcach kierownicy.

 
Rider poised on the all-new Triumph Speed Twin, with helmet resting on the fuel tank, ready to ride,

9. OPCJE PERSONALIZACJI

Piękno nowoczesnego klasycznego motocykla firmy Triumph skrywa się w sposobie jego zbudowania z myślą o personalizacji. Dla motocykla Speed Twin udostępniono ponad 80 niestandardowych akcesoriów, które umożliwiają poprawienie stylu, możliwości, komfortu i bezpieczeństwa twojej maszyny oraz stworzenie prawdziwie niepowtarzalnego motocykla.