Skip to main content

Bonneville Speedmaster Story

A shot of a rider on the Triumph Bonneville Speedmaster

 

Oszałamiająca, nowa ikona wśród brytyjskich klasyków.

Bonneville Speedmaster to najnowszy model marki Triumph, wywierający ogromne wrażenie w świecie motocyklowym, którego nie da się zapomnieć.

Połączenie legendarnej mocy silnika przodków rodziny Bonneville, nonszalancji modelu Bobber, luksusu podróżowania oraz zaawansowanej technologii doprowadza do tego, że w 2017 roku rodzi się Speedmaster, zapewniający prawdziwą radość z jazdy dla osób szukających klasycznego motocykla, dedykowanego do długich wypraw.

To nowicjusz marki Triumph, co oznacza najbardziej zaawansowane parametry, pozwalające na pokonywanie wszelkich przeciwności na drodze, z charakterystycznym dźwiękiem modelu Bobber. To model o najwyższej jakości oraz o najlepszym prowadzeniu, jakiego możesz oczekiwać od motocykli typu cruiser. Model nadaje się do personalizacji, gdyż zakres akcesoriów to ponad 130 elementów, pozwalających na prawdziwą metamorfozę motocykla – tak jak tego zapragniesz. 

 

 

A close up shot of the Triumph Bonneville Speedmaster engine

 

 

Silnik Bonneville

Najnowsze, innowacyjne wcielenie silnika chłodzonego cieczą Triumph Bonneville 1200, 8-zaworowoego, z odstępem zapłonu 270°, dostarczającym niesamowite osiągi oraz aż o 10% więcej mocy przy 4,500 obrotach na minutę, niż Bonneville T120. Dodatkowo, Speedmaster posiada zaawansowane rozwiązania takie jak system ride-by-wire, dwa tryby jazdy, (drogowy oraz deszcz), tempomat aktywowany za pomocą jednego przycisku, najnowszej generacji ABS i programowalną kontrolę trakcji, wspomagane sprzęgło oraz immobiliser.

Od czubka kierownicy, aż po sam koniec błotnika….Znajdziesz w nim ponadprzeciętne parametry w kwestii osiągów; przednie hamulce marki Brembo, tylny hamulec Nissin (hamulce z ABS) zapewniające całkowitą kontrolę nad pojazdem; podczas gdy tylne zawieszenie pozwala na delektowanie się komfortową jazdą.

To jeszcze nie wszystko; Nieskazitelne dziedzictwo marki i autentyczność rodziny Triumph oznacza, że kolejne motocykle są oparte właśnie na tych wartościach. Dziedzictwo marki Triumph możesz dostrzec w stylu czy też dbałości o detale. Tak więc w modelu Speedmaster nie znajdziesz „zwykłego zbiornika paliwa”. Model wyposażony został w odpowiednio uformowany 12-litrowy zbiornik Bonneville. Nie znajdziesz zwykłych świateł, a światła LED DRL, wykończone w klasycznym stylu. Nie znajdziesz również standardowego wydechu, gdyż ten w modelu Speedmaster składa się z dwóch chromowanych wydechów, sprytnie wkomponowanych w pojeździe.

 

 

A couple riding Triumph Bonneville Speedmaster along the road

RIDING COMFORT

Nie myśl jednak, że zaawansowana technologia wyklucza wysoki poziom komfortu.  Siedzenie ustawione na wysokości 710 mm, zapewnia świetne prowadzenie, niezależnie czy chcesz podróżować samodzielnie czy z pasażerem. Dodatkowo, cofnięta kierownica oraz wysunięte do przodu podnóżki zachęcają do przyjemnego odkrywania dróg, w pozycji typowej dla cruiserów. 

Bonneville Speedmaster pozwala doświadczać prawdziwych motocyklowych emocji bez względu na to, czy jeździsz po mieście czy jesteś gotowy na wyprawy pełne przygód. Do wyboru masz pojedyncze, jak i podwójne siedzenie...alternatywy nie są mu obce.

Static shot of the Triumph Bonneville Speedmaster

MAKE IT YOUR OWN...

Triumph opracował również dwa zestawy inspiracji akcesoriów, aby personalizacja Twojego pojazdu, była jeszcze łatwiejsza. Zestaw „Highway” nadaje się do długich podróży, podkreśla „wycieczkowe” możliwości Speedmastera. Znajdziesz w nim wysoką szybę, siedzenia o podwyższonym komforcie oraz inne cechy zaprojektowane z myślą o maksymalnym poziomie wygody. Alternatywnie, zestaw „Maverick” oferuje bardziej miejski wygląd, z możliwością ustawień pojedynczego siedzenia, płaską kierownicą oraz stalowymi, czarnymi detalami.

 

 

Speedmaster to manifest fascynującego rozwoju marki, przy jednoczesnym zachowaniu cech klasyków Triumph. Model łączy w sobie elegancję, a jednocześnie wyluzowany styl, a przy tym reprezentuje najwyższej klasy jazdę brytyjskimi klasykami.

 

 

 

GALLERY

 

 

BONNEVILLE SPEEDMASTER

Triumph bonneville speedmaster side on

Bonneville Speedmaster

Ceny Rozpoczynające Się Od 63 900,00 zł