Skip to main content

THRUXTON 1200

POJEMNOŚCI 1200 CM3

Zapierająca dech w piersiach wydajność café racera jest zapewniana przez sześciobiegowy silnik Bonneville specyfikacji Thruxton z wysoką mocą i pojemnością 1200 cm3. Ta jednostka napędowa jest wyposażona w unikatową skrzynię korbową i duży filtr powietrza oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 112 Nm przy zaledwie 4950 obr./min.

Triumph Thruxton 1200 R exhaust

 

Legendarny charakter maszyny Thruxton ożywa dzięki 8-zaworowemu dwurzędowemu silnikowi o pojemności 1200 cm3 i wysokiej mocy. Płynność jazdy motocyklem Thruxton wzmacnia wsparcie zapewniane przez układ ABS, kontrolę trakcji, sprzęgło ze wspomaganiem momentu obrotowego oraz trzy tryby jazdy, natomiast dedykowane nadwozie i zawieszenie skonfigurowano pod kątem prawdziwej sportowej zwrotności oraz wyposażono w rurki kierownicy typu clip-on, w pełni regulowane zawieszenie oraz 17-calowe przednie koło w całości zaprojektowane z myślą o charakterystycznej dynamice jazdy maszynami firmy Triumph. Efekt? Zdumiewająca zwinność połączona z angażującą i ekscytującą jazdą.

 

Triumph Thruxton R 1200cc engine

EKSCYTUJĄCY SILNIK O POJEMNOŚCI 1200 CM3

Sześciobiegowy silnik o niskiej bezwładności i wysokiej wydajności wyposażono w skrzynię korbową i filtr powietrza, które są unikatowe dla modeli Thruxton i Thruxton R. Dzięki zegarmistrzowskiej precyzji oraz natychmiastowej reakcji przepustnicy następnej generacji systemu wtrysku paliwa ride-by-wire zasilanego autentycznymi, podwójnymi przepustnicami, silnik Bonneville specyfikacji Thruxton zapewnia ogromny maksymalny moment obrotowy na poziomie 112 Nm przy zaledwie 4950 obr./min, co oznacza wartość o zdumiewające 62% większą niż w przypadku poprzedniej generacji.  Dzięki wysokiej mocy na poziomie 97 KM przy 6750 obr./min (o 41% więcej niż w przypadku silnika poprzedniego modelu), nowy silnik motocykla Thruxton o pojemności 1200 cm3 dostarcza znacznie więcej mocy na niskich obrotach oraz w obrębie całego przedziału zakresu obrotów, zapewniając o 68% większą moc przy 4500 obr./min.

Triumph Thruxton R exhaust detail

PRZEPIĘKNY STYL I DŹWIĘK

Silnik Thruxtona o pojemności 1200 cm3 i wysokiej mocy cechuje przepiękna stylistyka z bardzo wysokim poziomem detali i wykończenia oraz wizualne aspekty klasycznego silnika Thruxton Bonneville, a jednocześnie integruje on współczesne komponenty w sposób umożliwiający zachowanie autentycznego wyglądu.  Wygięte do góry, odwrócone megafonowe rury układu wydechowego zaprojektowano z myślą o generowaniu ekscytującego brzmienia brytyjskiego, dwurzędowego silnika wyścigowego, z bogatą, pierwotną nutą pasującą do legendarnej nazwy tego wyjątkowego motocykla.

 

ZNACZNIE ULEPSZONA OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA

Za zewnętrznym wyglądem silnika specyfikacji Thruxton o pojemności 1200 cm3 kryje się zaawansowany system chłodzenia cieczą, który z wyczuciem wkomponowano, minimalizując jego wpływ na wygląd całej jednostki i uzyskując czystsze emisje oraz lepszą oszczędność paliwa — zużycie paliwa o 11% mniejsze w porównaniu do poprzedniej generacji.  W połączeniu z nowym, wydłużonym okresem pomiędzy przeglądami (16 000 km) przyczynia się to do zredukowania całkowitego kosztu własności.

 

THRUXTON R — NAJDOSKONALSZY CAFÉ RACER

Bazujący na możliwościach modelu Thruxton, Thruxton R wynosi wyposażenie na nowy poziom i staje się prawdopodobnie najbardziej ekscytującym i pełnokrwistym sportowym klasycznymmotocyklem, jaki można kupić.  Dzięki bardziej skupionej pozycji jazdy wynikającej z podwyższonego tyłu maszyny oraz uchwytów o mniejszej średnicy ten motocykl z wyposażeniem klasy premium zawiera podwójne pływające szczęki hamulcowe Brembo Monobloc, siłownik Brembo, wielkotłoczkowe widelce wyścigowe Showa z pełną regulacją, tylne podwójne amortyzatory Öhlins z pełną regulacją oraz opony Diablo Rosso Corsa firmy Pirelli.  Dzięki dodaniu dedykowanego podwozia Thruxton jest to czystej krwi maszyna firmy Triumph cechująca się idealnym zbilansowaniem zwinności i stabilności.

 

BONNEVILLE THRUXTON

ZOBACZ CAŁĄ SERIĘ

BONNEVILLE THRUXTON

ZOBACZ CAŁĄ SERIĘ