Skip to main content

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Mamy obsesję na punkcie idealnej jazdy i właściwie tylko o tym rozmawiamy, zwłaszcza jeżeli chodzi o motocykle marki Triumph. Niezależnie od tego, czy pragniesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu motocykla marzeń, który dostarczy Tobie niesamowitych przeżyć, czy chcesz poznać historię marki lub dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji o naszych motocyklach, w tym miejscu znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.


Kiedy powstała marka Triumph?

Marka Triumph powstała w Coventry w 1887 roku jako firma produkująca rowery, a jej założycielem był Siegfried Bettmann. Niemniej, w związku z gwałtownym rozwojem branży motoryzacyjnej, Triumph przekształcił się w firmę produkującą pierwsze rowery z silnikiem, a pierwszym takim pojazdem w 1902 roku był Triumph 1. Marka Triumph odrodziła się w 1990 roku podczas Cologne Motorcycle Show, debiutując nowymi motocyklami, które zostały wytworzone w ówcześnie nowopowstałej fabryce w Hinckley, Leicestershire.

Kto obecnie jest właścicielem Triumph’a?

Triumph Motorcycles Limited, to w 100% prywatna firma. Spółka dominująca o nazwie Bloor Holdings Limited, to własność John’a Bloor’a. Pamiętaj jednak, że duch tej marki tworzony jest przez wszystkich kierowców jednośladów Triumph.

Gdzie znajdują się fabryki Triumph’a?

Triumph posiada 6 głównych fabryk na całym świecie. Dwie z nich są zlokalizowane w Hinckley w Anglii, dosłownie rzut beretem od toru wyścigowego Mallory Park. Ponadto, posiadamy 3 fabryki w Chonburi, Tajlandii oraz w Manaus w Brazylii. Niemniej, każdy z pojazdów ma swój początek w fabryce w Hinckley, gdzie opracowywane są wszystkie prototypy, konstrukcje i projekty motocykli Triumph.


Triumph Motorbike questions

Czy mogę odwiedzić fabrykę Triumph’a?


On 1 st November 2017 we opened the Triumph Factory Visitor Experience; a unique exhibition that brings together a priceless collection of motorcycle memorabilia as well as showcasing legendary iconic motorcycles from Triumph’s long and impressive history. It’s free to visit, but be sure to pre-book an optional guided Factory Tour, which is an unmissable chance to venture beyond the factory security doors and enjoy unparalleled behind-the- scenes access to the home of Triumph.


Triumph Motorbike questions

Ile czasu zajmuje tworzenie nowego motocykla Triumph?


Proces tworzenia jest zróżnicowany, w zależności od modelu, ale standardowo są to ok. 3 lata – od momentu projektu do jego końcowej realizacji.Gdzie mogę kupić motocykl marki Triumph?

Obecnie nasza sieć dealerska liczy ok. 700 punktów w 35 krajach na całym świecie. Wszyscy nasi dealerzy są mocno zaangażowani w swoją pracę oraz z dumą prezentują wszystkie serie motocykli.

Swojego najbliższego dealera możesz znaleźć na stronie internetowej, w sekcji Znajdźdealera.

Gdzie mogę kupić używany motocykl marki Triumph?

Gdy kupujesz używany motocykl, musisz być pewien swojego zakupu oraz tego, że w przyszłości nie będzie z jego użytkowaniem żadnych problemów. Jeżeli planujesz zakup używanego motocykla Triumph, miejscem do którego najlepiej się zgłosić jest nasza sieć dealerska licząca ok. 700 punktów na całym świecie.

Każdy używany motocykl Triumph dostępny pośród dealerów w ramach realizowanego programu “Approved Triumph Pre-Owned Motorcycle” musi spełniać standardy, zanim zostanie wystawiony na sprzedaż.

Znajdź dealera używanych motocykli Triumph tutaj.

Gdzie znajdę części i akcesoria, które umożliwią mi personalizację mojego motocykla Triumph?

Dbamy o to, aby jazda motocyklem dostarczała Tobie niesamowitych przeżyć, dlatego jesteśmy najlepszym zespołem ludzi, który odpowiada za części i akcesoria do Twojego motocykla. Odwiedź na naszej stronie zakładkę akcesoria gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne elementy do personalizacji swojego pojazdu. Wszystkie nasze części są rygorystycznie testowane, aby spełniały standardy Triumph, możesz je znaleźć u swojego dealera.

Jak długo trwa gwarancja Triumph?

Wszystkie nowe motocykle Triumph są objęte 24-miesięczną gwarancją bez limitu przebiegu, ważną od daty pierwszej rejestracji lub daty sprzedaży, w przypadku, gdy motocykl pozostaje niezarejestrowany.

Gwarancja Triumph obejmuje wady fabryczne materiałów, i/lub wykonanie motocykla. Nie musisz się martwić, po prostu czerp przyjemność z jazdy.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły gwarancji Triumph, proszę odwiedź naszą stronę internetową oraz zakładkę Warunki gwarancji. Możesz również skontaktować się ze swoim najbliższym dealerem, aby dowiedzieć się o warunkach gwarancyjnych obowiązujących w Twoim kraju.

Czy Triumph organizuje wydarzenia, w których mogę uczestniczyć?

Kochamy dzielić się naszą pasją do motocykli, uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach motocyklowych na przestrzeni całego roku. Również z dumą wspieramy cieszący się coraz większą popularnością coroczny Rajd Dżentelmenów Distinguished Gentlemen’s Ride, który wspiera organizacje charytatywne.

Odwiedź naszą stronę internetową oraz zakładkę Aktualności i wydarzenia, aby zapoznać się z aktualnościami lub skontaktuj się z najbliższym dealerem.

Jestem zainteresowany pracą w Triumph. Gdzie mogę dowiedzieć się więcej na ten temat?

Odwiedź brytyjską stronę Triumph oraz zakładkę careers page, aby zobaczyć najnowsze oferty pracy w siedzibie Triumph w Anglii lub w sieci dealerskiej w Anglii.