Skip to main content
Moto2 race)

WIADOMOŚCIFirma Triumph przez kolejne trzy lata będzie dostarczać mocy zawodom w klasie Moto2™

Firma Triumph Motorcycles będzie przez trzy kolejne sezony (od 2022 do 2024 r.) udostępniać bijące rekordy trzycylindrowe jednostki napędowe o pojemności 765 cm3 jako wyłączny dostawca silników na potrzeby Mistrzostw Świata FIM Moto2™.

W związku z planowanym przez Dorna zbliżeniem serii Moto2™ i MotoGP™, wzrost mocy i momentu obrotowego, w połączeniu z bardziej zaawansowanym pakietem elektroniki zagwarantował uzyskanie lepszych podstaw szkoleniowych i rozwojowych, jednocześnie usprawniając wyścigi ogółem.

W ciągu ostatnich dwóch lat zawodnicy awansujący z klasy Moto2™ stawali na podium i zwyciężali w swoich pierwszych sezonach w najwyższej klasie MotoGP: Mistrz świata z 2019 w klasie Moto2™, Alex Marquez, dwa razy zajął drugie miejsce w 2020 r., a jego konkurent do tytułu, Brad Binder, również odniósł zwycięstwo w 2020 r. i niedawno w Austrii, w 2021 r. Jorge Martin pierwsze zwycięstwo w klasie Moto2™ zdobył w 2020 r., a rok później sięgnął po dziewicze zwycięstwo w klasie MotoGP™ i kolejne dwie pozycje na podium w 2021 r. Te niewiarygodne wyniki udowadniają, jak klasa Moto2™ stała się naturalną trampoliną do sukcesów w klasie MotoGP™, co przewidziała firma Dorna.

Doszło nie tylko do przedefiniowania całej kategorii, lecz również do pobicia multum rekordów. Od 2019 r. wyścigi wygrywało 14 różnych kierowców, a rekordy okrążeń bito podczas 34 imprez, w tym rekordy, które pobito po raz pierwszy i ponownie rok za rokiem oraz pierwszy w historii rekord prędkości maksymalnej 300+ km/h uzyskany przez maszynę Moto2™. Aktualny rekord to 301,8 km/h podczas wyścigu na wyspie Phillip Island w Australii.

Biorąc pod uwagę te fantastyczne sukcesy, wspaniałe informacje zwrotne i współpracę z kierowcami i ich zespołami oraz niewiarygodne odpowiedzi od fanów marki Triumph z całego świata, zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Dorna, oraz na dalsze wsparcie firmy Externpro, aby rozszerzyć naszą relację i podpisać nową umowę na kolejne trzy lata wyścigów.

 


Moto2 race)