Skip to main content

TIGER 1200

SUPERNOWOCZESNA TECHNOLOGIA

 

Rodzina XC i XR Tigerów 1200 to milowy skok w obfitującym w sukcesy, 80-letnim okresie działalności firmy Triumph. Modele te, wyposażone w najlepsze standardowo montowane rozwiązania technologiczne, jakie kiedykolwiek montowano w Tigerach, to najbardziej imponujące, ekscytujące, charakterne i wszechstronne motocykle w naszej historii.

 

Tiger 1200 TFT

TECHNOLOGIA RODZINY TIGER 1200

Rodzina Tiger 1200 to szczyt możliwości Tigerów; w istocie, żaden wcześniejszy Tiger nie mógł się poszczycić takim poziomem supernowoczesnej technologii. 

Wynikiem są funkcje i podstawowa technologia, który czynią z tych jednośladów pojazdy niezwykle wszechstronne, doskonale sprawdzające się zarówno podczas jazdy terenowej, jak i na drodze.

Modele rodziny Tiger 1200 XR i XC skonstruowano z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu, doskonałych osiągów i kontroli nad pojazdem, dzięki którym doznania z jazdy nie mają sobie równych.

 

TECHNOLOGIA RODZINY TIGER 1200 XC 

Nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane w motocyklach rodziny 1200 XC otwierają ekscytujący świat off-roadu, który czeka, by go poznać, oswoić i poskromić. Zatem, gdy będziesz już gotów, by zostawić codzienność za sobą, motocykl rodziny Tiger 1200 XC będzie Twoim doskonałym, niezastąpionym towarzyszem.

TECHNOLOGIA RODZINY TIGER 1200 XR

Innowacyjne, po brzegi wypełnione nowoczesnymi funkcjami motocykle rodziny Tiger 1200 XR nadają każdej podroży epicki charakter, jednocześnie nie wymagając od kierowcy żadnego wysiłku. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na dostojną, płynną przejażdżkę po mieście, czy też czujesz zew przygody poza utartymi szlakami, motocykl rodziny 1200 XR tylko czeka, by Cię tam zabrać.

 

ZAAWANSOWANA  TECHNOLOGIA

Modele rodziny Tiger 1200 chlubią się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, o jakich wcześniejsze motocykle Triumph mogły tylko pomarzyć, a wśród ich ekscytujących funkcji należy wymienić: Adaptacyjne światła doświetlania zakrętów, zapewniające lepszą widoczność, a przez to większe bezpieczeństwo. Wielokolorowy ekran TFT tablicy przyrządów z regulacją kąta ustawienia, zapewniający dostęp do informacji podczas jazdy.  Elektroniczna przepustnica i nawet 6 trybów jazdy dostosowanych do każdego otoczenia i stylu prowadzenia pojazdu, a wśród nich: „Droga”, „Deszcz”, Off Road, „Sport” i „Raider” - Konfigurowany przez kierowcę” oraz „Off Road – Pro”, który to tryb wyłącza ABS i kontrolę trakcji, tym samym dostosowując motocykl do ekstremalnej jazdy terenowej. Podświetlane przełączniki i 5-kierunkowy joystick, zapewniające możliwość łatwego sterowania, dzięki którym dostęp do informacji jest łatwiejszy, szczególnie podczas jazdy nocą. Układ Triumph Shift Assist umożliwia płynne zmiany biegów na wyższy lub niższy bez użycia sprzęgła. Zapłon bezkluczykowy zwiększa łatwość i bezpieczeństwo użytkowania motocykla. Pełne oświetlenie LED, tj. główny reflektor, światło tylne, kierunkowskazy, światła do jazdy dziennej (DRL*), oraz oświetlenie dodatkowe, zapewnia doskonałą widzialność zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

KOLOROWY EKRAN TFT TABLICY PRZYRZĄDÓW Z REGULACJĄ KĄTA NACHYLENIA

Kolorowy ekran TFT tablicy przyrządów Tiger o przekątnej 5 cali montowany jest w motocyklach 1200 XC i XR o średniej i najwyższej specyfikacji (XCX, XCA, XRX, XRT).

Ekran TFT z możliwością regulacji kąta nachylenia z czytelnymi i intuicyjnymi menu, zapewniający kierowcy szybki dostęp, za pośrednictwem ergonomicznie rozmieszczonych przełączników, do supernowoczesnych funkcji sterowanych przez komputer pokładowy motocykla.

Nawet sześć łatwych w odczycie sposobów wyświetlania informacji, w fabrycznej konfiguracji, którą kierowca może modyfikować nawet podczas jazdy.  Wbudowany czujnik natężenia światła zewnętrznego gwarantuje doskonałą czytelność wyświetlanych informacji w każdych warunkach pogodowych, za dnia i w nocy.

PODSTAWOWA TECHNOLOGIA

Wyjątkowa technologia Tigerów 1200 obejmuje: Półaktywne zawieszenie Triumph (TSAS - Triumph Semi Active Suspension), które umożliwia elektroniczną kontrolę ustawienia motocykla, a to dzięki fabrycznej, wstępnej konfiguracji automatycznej amortyzacji przedniego i tylnego zawieszenia, zależnie od masy kierowcy i obciążenia pojazdu. Układ ABS, który zależnie od kąta nachylenia motocykla optymalizuje siłę hamowania podczas pokonywania zakrętów. Układ Kontroli Trakcji, który zależnie od kąta nachylenia motocykla utrzymuje optymalny poziom kontroli podczas pokonywania zakrętów. Układ Hill Hold, który zapobiega staczaniu się pojazdu w tył podczas ruszania pod górę stromego wzniesienia. Elektronicznie regulowana owiewka, zapewniająca większy komfort i ochronę. Tempomat udoskonalony z myślą o bardziej  intuicyjnej obsłudze podczas jazdy. Podgrzewane manetki z nowym, intuicyjnie obsługiwanym przyciskiem, podgrzewane siedziska kierowcy i pasażera z niezależną regulacją stopnia podgrzewania. Gniazdo USB i gniazdo zasilania 12V umożliwiające ładowanie urządzeń podczas jazdy lub podłączenie dodatkowych akcesoriów.

 

NAJNOWSZA GENERACJA TYGRYSÓW JUŻ TU JEST

Twoja motocyklowa przygoda już teraz rozwija skrzydła.