Skip to main content

 


Jako wyłączny dostawca silników na potrzeby Mistrzostw Świata FIM Moto2™, firma Triumph Motorcycles zaopatruje wszystkie zespoły w podrasowane pod kątem wyścigów trzycylindrowe silniki o pojemności 765 cm3, opracowane na podstawie wiodącej w swojej klasie jednostki napędowej motocykla Street Triple RS. Dzięki osiągnięciom pozwalającym silnikowi na swobodniejsze oddychanie i wchodzenie na wyższe obroty, moc maksymalna przekracza 140 KM (co oznacza wzrost o ponad 17% w stosunku do maszyny produkowanej seryjnie).

W świadomości niewielkich różnic pomiędzy konkurentami oraz wielkości talentów biorących udział w mistrzostwach Moto2, firmy Triumph i Dorna organizują również zawody Triumph Triple Trophy, które odbywają się równolegle do Mistrzostw Świata.

W uznaniu wyjątkowych osiągnięć w każdy weekend przyznawane są punkty dla kierowców, którzy osiągnęli najwyższą prędkość, zdobyli najlepszą pozycję na starcie oraz najszybciej pokonali jedno okrążenie.

 

Sezon 2022

Sezon Moto2 2022 jeszcze się nie kończy. Na półmetku sezonu tylko dwa punkty dzielą pierwszą trójkę w Mistrzostwach Świata, a dwie czołowe lokaty w Triumph Triple Trophy dzieli zaledwie jeden punkt.

W przeddzień Grand Prix Wielkiej Brytanii marka Triumph ogłosiła szereg zmian w trzycylindrowym silniku Moto2 o pojemności 765 cm³, wywodzącym się z seryjnego Street Triple’a RS, w celu zwiększenia obrotów, mocy i osiągów, obiecując, że trzycylindrowy silnik 765 cm³ będzie dalej definiował kategorię.

 

Moto2 Triumph 2022

W połowie sezonu 2022:

 • Triumph 765 cm³ wzniósł Moto2 na nowy poziom podczas 70 wyścigów
 • 82 zawodników doświadczyło przyspieszenia i momentu obrotowego Triple’a
 • 20 zawodników stanęło na najwyższym miejscu podium
 • W sumie ustanowiono 68 nowych rekordów okrążeń
 • I przejechano prawie milion kilometrów w wyścigach bez usterki
 • Jazdę z rekordową prędkością 301,8 km/h (Phillip Island, 2019)
 

 

Moto2 Triumph 2022

Sezon 2021

Mistrzostwa Świata Moto2 2021 Moto2 obfitowały w kolejne rekordy. Podczas gdy Triple Triumpha 765 cm³ nadal redefiniował klasę z kolejnymi 16 nowymi rekordami okrążeń, niezwykły Raul Fernandez ustanowił nowy rekord ośmiu zwycięstw w debiutanckim sezonie na swojej drodze do wygrania Triumph Triple Trophy. W dowód wdzięczności wręczył ojcu nagrodę Street Triple RS w wyjątkowym malowaniu, aby podziękować za wszystko, co zrobił, aby wesprzeć jego karierę.

Po trzecim ekscytującym sezonie Moto2 napędzanym przez Triumpha, Remy Gardner zdobył w ostatniej rundzie koronę Mistrzostw Świata 2021 z zaledwie czterema punktami przewagi.

 

Moto2 british gp race

Sezon 2020

W 2020 r. pobito osiem rekordów okrążeń, a Moto2™ Grand Prix wygrywało 7 różnych osób. Ustanowiono jedenaście zupełnie nowych rekordów okrążeń toru, w drobny mak roznosząc osiągnięcia przedefiniowane przez trzycylindrową moc silników Triumph o pojemności 765 cm3 w 2019 r.

Nowym Mistrzem Świata został Enea Bastianini, zdobywając koronę podczas walki, która rozstrzygnęła się dopiero podczas ostatniego wyścigu sezonu, w którym Luca Marini i Sam Lowes, kończący sezon na drugim i trzecim miejscu, zdobyli identyczną liczbę punktów. W ciągu skondensowanego sezonu obejmującego 15 rund, z których 14 (z wyjątkiem wyścigu otwierającego w Katarze) ściśnięto w zaledwie cztery bezlitosne miesiące, pokonano ponad 200 000 kilometrów.

Moto2 british GP 2020

Sezon 2019

Inauguracyjny rok firmy Triumph okazał się bijącym rekordy debiutem: w 19 wyścigach pokonano 16 rekordów okrążeń i 18 prędkości maksymalnych oraz po raz pierwszy osiągnięto prędkość maksymalną w klasie Moto2™ przekraczającą 300 km/h. Trzycylindrowa jednostka napędowa firmy Triumph o pojemności 765 cm3 spowodowała przedefiniowanie tej klasy.


Moto2 british GP 2019

SILNIK

Stworzony przez firmę Triumph trzycylindrowy silnik o pojemności 765 cm3 i mocy przekraczającej 140 KM jest wyłączną jednostką napędową stosowaną podczas Mistrzostw Świata Moto2™.

Triumph moto2 engine

 

 

TRIUMPH TRIPLE TROPHY

Aby uczcić wyrównanie konkurencji w klasie Moto2™, Triumph i Dorna organizują zawody „Triumph Triple Trophy #PoweredByTriumph”.

Triumph triple trophy street triple RS

 

 

BICIE REKORDÓW

Trzycylindrowy silnik firmy Triumph o pojemności 765 cm3 to pierwsza tak poważna zmiana w kategorii Moto2™ od 2019 r. i w dalszym ciągu rewolucjonizuje on tę klasę rozgrywek:

 • 14 różnych zwycięzców wyścigów
 • Rekordy okrążeń bito podczas 34 imprez, w tym rekordy, które pobito po raz pierwszy i ponownie rok za rokiem
 • Pierwsze w historii odnotowanie prędkości maksymalnej w kategorii Moto2 przekraczającej 300 km/h (w Mugello w 2019 r.).
 • A na wyspie Phillip Island ustanowiono nowy rekord prędkości wszechczasów kategorii Moto2 — 301,8 km/h
 • Ponad 650 000 km czystych wyścigów
Moto2 race 2021

 

 

street triple rs

Dzięki zastosowaniu trzycylindrowej jednostki napędowej o pojemności 765 cm3, na podstawie której opracowano silnik stosowany w wyścigach Moto2™, będący punktem odniesienia w swojej kategorii motocykl Street Triple o najwyższej specyfikacji gwarantuje ponad trzykrotnie większą moc silnika i moment obrotowy, bardziej agresywną stylistykę, charakter i jeszcze lepszą technologię. Jest to najdoskonalszy motocykl Street o wysokiej wydajności.

Moto2 triumph triple trophy street triple RS trim

 

 

wyścigowy rodowód

Silnik Moto2™ reprezentuje kamień milowy w historii międzynarodowych wyścigów marki Triumph.

Od ponad 100 lat zwycięzcy wyścigów, rekordziści oraz idole torowi wybierają firmę Triumph.

Moto2 race

 

 

kolekcja odzieży

Uczcij wybór firmy Triumph na wyłącznego dostawcę silników dla wszystkich zespołów Mistrzostw świata FIM Moto2™, wybierając tę linię autentycznej, swobodnej odzieży.

Triumph moto2 clothing collection
Step

KEEP IN TOUCH

Submit your email address below and we'll keep you updated with exclusive and exciting content from the track directly to your inbox.

Terms and conditions

We take our data responsibilities very seriously. Triumph has always and will continue to respect the data we hold about you.