Skip to main content

TRIDENT TEST IMAGES RELEASED

NOWY

PROTOTYP

UJAWNIONY

Images of the Triumph Trident motorcycle in test

Projekt prototypu Trident wyznacza początek nowego, ekscytującego rozdziału dla marki Triumph, wprowadzając nowy, potrójny wymiar do pełnego rywalizacji świata roadsterów wagi średniej.

CZTERY LATA PRACY NAD KONCEPTEM

 

Projekt prototypu Trident powstał w wyniku 4-letniego programu rozwojowego w naszej siedzibie w Wielkiej Brytanii prowadzonego przez oddany zespół biura projektowego, odpowiadający za tworzenie nowych modeli marki Triumph.

 

Zaprojektowany i opracowany przez zespół konstruktorów w Hinckley, przy dodatkowym wkładzie stylistycznym ze strony Rodolfa Frascoliego, koncept Tridenta skupiał się na dostarczeniu Triumphowi wyrafinowanego, dynamicznego i zachwycającego nowego spojrzenia na styl i formę.

 

Pracując z Rodolfem, zapalonym fanem Triumpha, który wprowadził włoski powiew świeżości, widoczny przede wszystkim w najnowszej generacji modelu Tiger 900, zespół skupił się na rozwijaniu tego, czym powinien być współczesny Triumph, opierając się na naszych mocnych stronach, znakomitym DNA i wyróżniającym się stylu.

 

Kierując się naszym etosem oraz chęcią harmonijnego rozwoju: od stylu po ergonomię, zintegrowaną technologię i osiągi silnika, podczas tworzenia konceptu Tridenta koncentrowaliśmy się na dostarczeniu kompletnego motocykla, idealnego do jazdy.


PROTOTYP TRIDENT DESIGN – NARODZINY NOWEJ IKONY

 

Projekt motocykla Trident łączy w sobie oryginalny model rozwojowy z prototypowymi elementami; zbudowany został w celu zaprezentowania stylu i charakteru nadchodzącego przełomowego motocykla.

 

Przedstawiając całkowicie nowe, współczesne podejście do stylu i charakteru Triumpha, projekt Trident prezentuje nieskazitelną, minimalistyczną formę, z rasowymi liniami i cechami, które oddają DNA marki Triumph. Nie zabrakło w nim rozpoznawalnych wgłębień na kolana w zbiorniku i kluczowych elementów charakterystycznych dla naszego kultowego modelu Speed Triple.

 

Cała konstrukcja Tridenta została zbudowana wokół mocnego i kompaktowego trzycylindrowego silnika Triumpha tak, aby zapewnić przewagę w klasie za sprawą świetnej równowagi pomiędzy niskim momentem obrotowym a maksymalną mocą. Dzięki pewnej pozycji i mistrzowskiemu wyważeniu Trident zapewni kierowcy niezrównane wrażenia z jazdy typowe dla Triumpha. Nowa rama w połączeniu z lekkością i komfortem prowadzenia da każdemu jeźdźcowi poczucie pewności siebie, w tym naturalną, wyprostowaną pozycję nawet podczas dynamicznej jazdy.

 

Projekt prototypu podkreśla również inny kluczowy cel, jakim jest łączenie nowoczesnej technologii z designem, który w elegancki i łatwy w użyciu sposób łączy w sobie cechy pożądane i cenione przez motocyklistów na całym świecie.