Skip to main content
Triumph engine for moto2)

silnik

Triumph engine for moto2

WYŁĄCZNY DOSTAWCA SILNIKÓW

Nowy silnik klasy Moto2™ to opracowany specjalnie na potrzeby wyścigów trzycylindrowy silnik o pojemności 765 cm3 bazujący na jednostce napędowej wiodącego w swojej klasie motocykla Street Triple RS i wyposażony w ulepszenia, dzięki którym swobodniej oddycha i osiąga wyższe obroty od maszyn produkowanych seryjnie, a jego moc maksymalna to ponad 140 KM.
KOMPONENTY SILNIKA

Silnik opracowano na podstawie jednostki napędowej o pojemności 765 cm3 wiodącego w swojej motocykla Street Triple RS firmy Triumph z uwzględnieniem szeregu wyścigowych modyfikacji wprowadzonych w wersji dla klasy Moto2™, aby bezpośrednio ulepszyć wydajność, w tym:

 

 

Rewolucja w wyścigach

Już uznany za jedną z najwspanialej brzmiących konstrukcji w świecie wyścigów motocyklowych, pochodzący z 2019 roku trzycylindrowy silnik firmy Triumph o pojemności 765 cm3 to wynik dwuletniego programu rozwojowego oraz dostosowanych do potrzeb wyścigów modyfikacji, które gwarantują moc przekraczającą 138 KM oraz zapewniają niespotykane dotąd poziomy wydajności w klasie Moto2™... oraz ten przyprawiający o gęsią skórkę pomruk!

 

Dźwięk z: gry MotoGP™19 Moto2 Triumph Logo
Podkręć głośność i naciśnij przycisk Podkręć głośność i naciśnij przycisk
Początek Koniec
Początek Koniec
Podkręć głośność i naciśnij przycisk Podkręć głośność i naciśnij przycisk

TESTY NA HAMOWNI

Ekskluzywny materiał nakręcony w brytyjskim zakładzie Triumph Motorcycles w Hinckley przedstawia działanie prototypu silnika Moto2™ z 2018 r. podczas wczesnego testu na hamowni. 

 

 

street triple rs

Dzięki zastosowaniu trzycylindrowej jednostki napędowej o pojemności 765 cm3, na podstawie której opracowano silnik stosowany w wyścigach Moto2™, będący punktem odniesienia w swojej kategorii motocykl Street Triple o najwyższej specyfikacji gwarantuje ponad trzykrotnie większą moc silnika i moment obrotowy, bardziej agresywną stylistykę, charakter i jeszcze lepszą technologię. Jest to najdoskonalszy motocykl Street o wysokiej wydajności.

Moto2 triumph triple trophy street triple RS trim