Skip to main content

SPEED TWIN

DLACZEGO WARTO NIM JEŹDZIĆ

2021 Triumph Speed Twin

 

 

Ikona osiągów. Ewoluowała w każdym wymiarze.

Wielokrotnie nagradzany Triumph Speed Twin został znacząco zmodernizowany, aby umocnić swoją pozycję ikony nowoczesnego, sportowego klasyka.

Udoskonalony silnik, wysokiej jakości zawieszenie  Marzocchi, radialne monoblokowe hamulce  Brembo  M50 klasy premium i lekkie koła to tylko kilka z aktualizacji, które wzmacniają pozycję tego oszałamiającego  customowego  roadstera na szczycie swojej klasy. 

 

1. ZAKTUALIZOWANY SILNIK 1200 CM³ HT

Znacząca modernizacja silnika zapewnia zauważalny wzrost mocy szczytowej o 3 KM, oferując w sumie 100 KM, jak i wzrost o 5% mocy w średnim zakresie. Moment obrotowy również wzrósł o 5% w średnim zakresie, w którym twin Bonneville'a góruje, a co więcej, zmniejszyła się również bezwładność – dzięki lekkiemu wałowi korbowemu i alternatorowi z metali ziem rzadkich. W połączeniu z tłokami o wysokiej kompresji, zmienionymi portami i profilem krzywki Speed Twin jest jeszcze bardziej responsywny i rozpędza się szybciej.

Pomimo tych znaczących wzrostów osiągów zmodernizowany silnik przekracza normy emisji EURO 5, co czyni go najczystszym jak dotąd modelem Speed Twin. Układ wydechowy ze szczotkowanej stali nierdzewnej został starannie zaprojektowany, aby ukryć katalizator, podczas gdy podwójne megafonowe tłumiki wygięte do góry zapewniają charakterystyczne brzmienie Speed Twina.

Zaawansowana, nowoczesna technologia pozwala na użycie przepustnicy typu ride-by-wire, zapewniającej doskonałą jej reakcję, bezpieczeństwo i kontrolę dla lepszych właściwości jezdnych. Sprzęgło ze wspomaganiem momentu obrotowego działa lekko, zapewniając doskonałe wyczucie i mniejsze zmęczenie podczas zatrzymywania się i ruszania w mieście, gdy dojeżdżasz do pracy.

 

 

2021 Triumph Speed Twin

 

 

2. NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI PROWADZENIE

Okrzyknięty przez prasę błyskawicznym przebojem i chwalony przez fanów Triumpha na całym świecie Speed Twin został doceniony i nagrodzony za łatwe, intuicyjne i wiodące w swojej klasie sportowe prowadzenie.

Kluczowym elementem założeń zespołu projektowego było zapewnienie najwyższej wydajności temu nowoczesnemu klasykowi o sportowym charakterze. Przednie zawieszenie zostało zaktualizowane lepszym widelcem 43 mm Marzocchi USD, aby uzyskać jeszcze bardziej precyzyjną, zwinną i dynamiczną sportową jazdę.

Zmiana na widelec USD pozwoliła również na zamontowanie radialnych zacisków Brembo M50 o wyższej specyfikacji w połączeniu z 320 mm tarczami, co zapewnia fenomenalną siłę hamowania.

Lekkie, odlewane aluminiowe koła dodają Speed  Twinowi wdzięku, a wysokiej jakości opony  Metzeler  Racetec RR zapewniają większą zwinność, lepsze prowadzenie i niesamowity poziom przyczepności w standardzie. 

 

 

 

 
2021 Triumph Speed Twin

3. STYL

Począwszy od oszałamiających lekkich 12-ramiennych kół z odlewanego aluminium, po nowoczesne malowanie – Speed Twin wyróżnia się najwyższej jakości stylem i detalami.

Zbudowany z wykorzystaniem całego ponadczasowego DNA marki  Triumph i pięknego, nowoczesnego  customowego stylu, teraz z anodyzowanym mocowaniem reflektora, mocowaniami błotników i nowoczesną grafiką, która dopełnia wygląd charakterystycznego 14,5-litrowego zbiornika paliwa Speed  Twina. 

Wysokiej jakości elementy ze szczotkowanego metalu obejmują eleganckie, podwójne megafonowe tłumiki ze stali nierdzewnej, aluminiowe błotniki przednie i tylne, panele boczne i osłony pięt.

Każda część została zaprojektowana w taki sposób, aby była tak trwała, jak jest to pożądane. Anodyzowano wiele metalowych elementów, w tym wahacz, a elementy takie jak klosz i oprawa reflektora zostały fachowo pomalowane w lakierni Triumpha, aby zapewnić trwałe i błyszczące wykończenie.

 

 

 

2021 Triumph Speed Twin

 

 

4. NOWOCZESNY POTENCJAŁ

Zaawansowana technologia skupiona na kierowcy, zapewniająca bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy, została z wyczuciem wkomponowana w czyste i minimalistyczne linie Speed Twina. Trzy tryby jazdy (Rain, Road i Sport) zostały ulepszone w najnowszej generacji Speed Twinie z dedykowaną mapą przepustnicy i ustawieniem kontroli trakcji dla każdego z trybów. W przypadku zmiany warunków jazdy lub nastroju kierowcy idealne ustawienie jest w zasięgu ręki, za sprawą jednego przycisku na kierownicy.

Czytelne, podwójne zegary ze współczesnymi trójwymiarowymi tarczami zapewniają szeroki zakres przydatnych informacji, od zasięgu paliwa do pozycji biegu, ustawień trybów jazdy i wskaźnika serwisowego, a wszystko to jest łatwo obsługiwane za pomocą przycisku przewijania zamontowanego na kierownicy.

Przydatne gniazdo USB i wbudowany immobilizer zapewniają kierowcy wygodę, a najnowszej generacji ABS i systemy kontroli trakcji poprawiają bezpieczeństwo i pewność kierowcy.

5. PRZYSTĘPNY

Równie ekscytujący dla doświadczonego jeźdźca, jak i dodający pewności siebie osobom, które niedawno rozpoczęły przygodę z motocyklami, Speed Twin jest niewiarygodnie dobrze wyważonym i łatwym w prowadzeniu motocyklem.

Dzięki wąskiej budowie i nisko umieszczonemu – na wysokości 809 mm – siedzisku, a także stożkowej kierownicy i wygodnie usytuowanym podnóżkom zrelaksowana, wyprostowana, wygodna pozycja Speed Twina będzie pasować każdemu niezależnie od wzrostu i zapewni idealną równowagę podczas jazdy, zaczynając od miejskich dojazdów, a kończąc na dalszych weekendowych wycieczkach.

 

 

Triumph Speed Twin: ikona osiągów ewoluowała!