Skip to main content

TRIUMPH MOTORCYCLES DZIEDZICTWO WSPÓŁPRACY

Triumph Breitling
Marka Triumph Motorcycles 14th maj 2024

Triumph Motorcycles ma bogatą historię współpracy z renomowanymi markami i instytucjami, czego efektem są unikalne i innowacyjne produkty, które ulepszają motocyklowy świat. Partnerstwa te, choć różnorodne, mają wspólny cel, jakim jest przesuwanie granic i zapewnianie wyjątkowego rzemiosła. 

Triumph Breitling

Breitling

W 2022 roku miała miejsce godna uwagi współpraca ze szwajcarską firmą zegarmistrzowską Breitling, zaowocowała ona motocyklem i dwoma zegarkami; zegarek w specjalnej, numerowanej edycji i drugi należący do ich podstawowego asortymentu, Top Time. Zarówno Triumph, jak i Breitling są znane ze swojego precyzyjnego rzemiosła i innowacyjnych projektów, dzięki czemu to partnerstwo było naturalnym wyborem. 

 

 

Triumph a legacy of collaborations DGR

Distinguished Gentleman’s Ride

Distinguished Gentleman’s Ride łączy tysiące fanów motocykli klasycznych i vintage z całego świata, aby zbierać fundusze i zwiększać świadomość na temat zdrowia mężczyzn.

Triumph został oficjalnym partnerem motocyklowym w 2014 roku, zobowiązując się do budowania świadomości, powiększania liczby uczestników i zwiększania zebranych środków na wspieranie tej ważnej sprawy.

 

 

Triumph a legacy of collaborations Barbour

Barbour

W 2015 roku nawiązaliśmy kultową współpracę z brytyjską marką Barbour, której celem było stworzenie praktycznych, a zarazem stylowych kurtek motocyklowych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Współpraca zaowocowała także stworzeniem jednego w swoim rodzaju motocykla – Barbour International Triumph 1 Street Tracker.

Triumph a legacy of collaborations Paul Smith

Paul Smith

Współpraca firmy Triumph z brytyjskim projektantem Paulem Smithem w 2006 roku zaowocowała wypuszczeniem modelu Paul Smith Triumph Bonneville T100. Współpraca, która pierwotnie obejmowała sześć unikalnych motocykli koncepcyjnych przeznaczonych do ekspozycji w sklepach Paula Smitha, zaowocowała sprzedażą serii motocykli w limitowanych edycjach, prezentujących połączenie mody i motocyklowego designu.

Triumph a legacy of collaborations Alpinestar

Alpine Stars X GORE-TEX

Kontynuując swoje zaangażowanie w ochronę motocyklistów, Triumph produkuje odzież motocyklową we współpracy z wiodącym na świecie producentem odzieży wyścigowej Alpine Stars oraz ekspertami w zakresie odzieży chroniącej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi GORE-TEX. Współpraca ta zapewnia motocyklistom jeżdżącym Triumphem największą ochronę podczas jazdy, niezależnie od warunków pogodowych.

 

 

Triumph a legacy of collaborations Moto 2

MOTO2™

Zespoły inżynierów i silniki Triumpha od 2019 roku również wywierają znaczący wpływ na Mistrzostwa Moto2™, kształtując tę klasę jako wyłączny dostawca silników. Aby wspierać Moto2™, Triumph oferuje gamę odzieży lifestylowej z oficjalnym logo Moto2™ i Triumph Racing.

 

 

Triumph  a legacy of collaborations Akrapovic

Akrapovič

Współpraca z firmą Akrapovič, światowej sławy producentem układów wydechowych klasy premium, zaowocowała opracowaniem najnowocześniejszych układów dla Triumpha. Nawiązaliśmy współpracę z najlepszymi w branży, aby stworzyć zwycięskie układy wydechowe dla naszej gamy Adventure i Motocross.

Triumph a legacy of collaborations Triumph Lubricants

Lubrykanty FUCHS Silkolene

Triumph nawiązał współpracę z FUCHS Silkolene w celu stworzenia nowej linii olejów na bazie estrów i produktów do konserwacji, znanych jako Triumph Performance Lubricants, które zostaną wprowadzone na rynek wiosną 2024 roku. 

Triumph a legacy of collaborations DFace and Bonzai

D*Face x Dave Bonzai

Triumph ze swoją współpracą wychodzi poza motocykle i akcesoria, wkraczając w sferę sztuki i rozrywki. Triumph połączył siły z uznanymi artystami, takimi jak D*Face i Dave Bonzai, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju motocykle i unikalne murale, podkreślając punkt przecięcia się sztuki i motocykli.

 

 

Triumph a legacy of collaborations Gibson

Triumph i Gibson

W wyniku współpracy pomiędzy firmami Triumph i Gibson powstały unikatowe edycje, najbardziej legendarnego modelu każdej marki; „Święty Graal” Gibson Les Paul Standard z 1959 r. i równie kultowy, oryginalny brytyjski superbike, Triumph Bonneville T120 z 1959 r. Współpraca zainspirowana wspólnym, historycznym znaczeniem roku 1959 dla obu marek, celebrowała związek muzyki z kulturą motocyklową. 

 

 

Wingback pen

WINGBACK

Rocket 3, najdoskonalszy muscle roadster, świętuje swoje 20-lecie wydając prawdziwie wyjątkowy i specjalny przedmiot kolekcjonerski – limitowaną edycję pióra Wingback „20 Years of Rocket”. Każde pióro Wingback, zostało wykonane i wygrawerowane ręcznie w Anglii, z najwyższej jakości stali nierdzewnej, i stanowi świadectwo ponadczasowego kunsztu i trwałości.  

 

 

Bonneville T120 Ace-Cafe

Ace Café

Aby uhonorować kulturę związana z cafe racerami i legendarną kawiarnię Ace Café w Londynie, Triumph wprowadził limitowaną edycję modeli, takich jak Thruxton Ace i Bonneville T120 Ace. Te motocykle składają hołd pierwszemu pokoleniu cafe racerów i historii firmy Triumph.

 

 

Triumph a legacy of collaborations Elvis

Elvis Presley

Legendarny Elvis Presley miał powiązania z Triumph Motorcycles. W 1965 roku Elvis kupił motocykle Triumpha swoim najbliższym przyjaciołom, znanym jako Mafia z Memphis. W 2023 roku firmy Triumph i Elvis Presley Enterprises zamówiły unikatowy motocykl Bonneville T120, aby móc zebrać pieniądze na rzecz Fundacji Charytatywnej Elvisa Presleya.

 

Współprace nawiązywane przez Triumpha są świadectwem zaangażowania w innowacje, kunszt i przesuwanie granic. Z każdym nawiązanym partnerstwem Triumph kontynuuje kształtowanie branży motocyklowej, tworząc produkty, które ucieleśniają ducha przygody i indywidualności.

 

 

Przeglądaj Tagi Artykułów