Skip to main content

TOBC TRIUMPH WINS 80TH DAYTONA 200

daytona-200-win-2022
Wyścigi Triumph Motorcycles 14th mar 2022

- Triumph Street Triple RS wins Daytona 200 on first attempt
- Brandon Paasch defends title to win second consecutive Daytona 200
- Triumph Street Triple RS sets fastest lap
- Danny Eslick has most overtakes of the race


The TOBC – Triumph racing team, supported by FreedomRoad Financing, powers Brandon Paasch to win the 80th Daytona 200.

Coming off its first season of competition in the 2021 British Supersport Championship, the Triumph Street Triple RS wins its American debut at the World Center of Racing. The winning motorcycle was ridden by defending champion Brandon Paasch, who used his experience gained in the 2021 season with the Triumph Street Triple RS and his past success at the 200 to make the most of the 765 triple’s power around Daytona’s banking. 

Paasch rozpoczął wyścig na 4. pozycji i odniósł pierwszy triumf, zajmując drugie miejsce już po pierwszym okrążeniu, pewnie trzymając się czołówki przez cały wyścig. Trzycylindrowy silnik Triumpha nie sprawił, żadnych problemów pokonując 57 okrążeń, 200-milowego wyścigu, umożliwiając Paaschowi utrzymanie doskonałej pozycji. Po wyjeździe z ostatniego pit-stopu, Paasch znalazł się na czwartym miejscu i kilka sekund za czołówką wyścigu. Aby dogonić pierwszą trójkę i zająć pozycję umożliwiającą mu wygraną, ustanowił rekord okrążenia podczas wyścigu z czasem 1:49:959. Na ostatnim zakręcie Paasch, który cierpliwie czekał na swoją okazję, ufając w pełni mocy trzycylindrowego silnika Triumpha, odkręcił manetkę gazu do samego końca i przewagą 0,007 sekundy zapewnił sobie zwycięstwo.

Danny Eslick, który startował z 8. pozycji, miał świetny start, dzięki czemu na pierwszym okrążeniu objął prowadzenie. Od tego momentu Eslick utrzymywał się w czołówce wyścigu aż do pojawienia się czerwonej flagi. W połowie wyścigu, w wyniku walki z silnym wiatrem i przez długi okres brakiem możliwości jazdy w cieniu aerodynamicznym, Eslick zjechał do alei serwisowej na oparach, tracąc swoją pozycję w czołówce. Po pit-stopie Eslick był w stanie odrobić straty i zakończył wyścig na 6 miejscu.

 

daytona win 2022

 

Jeremy Appleton – menadżer Global Racing, Triumph Motorcycles: „Swoim dzisiejszym zwycięstwem Street Triple RS udowodnił swoje możliwości, jeśli chodzi o osiągi i niezawodność. Wyjątkowa natura Daytony, z długimi i szybkimi owalnymi zakrętami i ciasnymi odcinkami pokazała potencjał naszego motocykla w zdolnych rękach Brandona, który wykazał się dziś wyścigowym kunsztem, tempem i wielką dojrzałością, w pełni zasługując na to zwycięstwo. Danny również pokazał klasę podczas wyścigu i bez wątpienia zająłby lepszą pozycję, gdyby nie walka z silnym wiatrem i brak możliwości schowania się w cieniu aerodynamicznym, które spowolniły jego pit-stop. Oprócz dokonań Brandona i Danny'ego nie można nie docenić również przygotowania, umiejętności i profesjonalizmu zespołu wyścigowego TOBC. Wysiłek i dbałość o szczegóły, które Michelle i cała jej załoga włożyli w przygotowanie się do zawodów i podczas samego wyścigu jest doskonałym przykładem bezwzględnego poświęcenia się dla zwycięstwa. Przy wsparciu FreedomRoad Financial i wszystkich partnerów zespołu, Triumph świętuje swoje największe dotychczasowe zwycięstwo wyścigowe, jeśli chodzi o Street Triple RS.”

Michelle Lindsay – właścicielka zespołu wyścigowego TOBC: „Po sezonie 2018 nie byłam pewna, czy uda nam się ponownie wrócić na podium. Wygrać wyścig Daytona 200 i to w naszym pierwszym starcie z Triumphem to więcej, niż mogłabym sobie życzyć. Jestem dumna z dzisiejszych występów Brandona i Danny'ego i bardzo wdzięczna Triumph Motorcycles i FreedomRoad Financial za pomoc w powrocie na grid. Dziękuję również Boulder Motorsports za pomoc w zbudowaniu zwycięskiego motocykla. Jestem również niezwykle dumna z tego, że w moim zespole pracuje tak niesamowita grupa ludzi. Ich poświęcenie i etyka pracy, dzięki którym udało nam się, umieścić 765 na podium są niezrównane. To zwycięstwo to zasługa całego, wspaniałego zespołu, którego nie udałoby się nam zebrać ponownie bez wsparcia naszych kluczowych sponsorów - Politus & Matovina P.A. Attorneys, Palm Beach Police and Fire Foundation, Jay Geeker Studios, Pirelli i K-Tech.”

Brandon Paasch – zwycięzca Daytony 200 w sezonie 2021 i 2022: „Udało się!!! Bycie dwukrotnym zwycięzcą Daytony 200 jest niewiarygodnie surrealistyczne, ale nie mogę powiedzieć, że ten wyścig nie przebiegł dokładnie tak, jak sobie to wyobrażałem. Po zeszłorocznym zwycięstwie wiedziałem, że dysponuję zwycięską strategią, a po całym sezonie na Street Triple'u RS miałem pełne zaufanie do tego motocykla i do przygotowania całego zespołu wyścigowego TOBC, dzięki czemu mogłem ją zrealizować. Jestem wdzięczny firmie FreedomRoad Financial, która umożliwiła nam start w tym wyścigu i za nieustające wsparcie od Classic Car Club of Manhattan, Evolve GT i od Luxe Star, a teraz nie mogę się doczekać wspólnego świętowania z całym zespołem.”

Danny Eslick – 4-krotny zwycięzca Daytony 200: „Dzisiejszy dzień był trudny. Kilka rzeczy nie poszło po mojej myśli, przez co nie zająłem pozycji na podium. Dziękuję Triumphowi, FreedomRoad Financial i zespołowi TOBC, wszystkie niezbędne czynniki umożliwiające wygraną były obecne. Motocykl i zespół mają wszystko, czego potrzeba, aby odnieść sukces. Po prostu będę musiał poczekać rok, żeby zgarnąć piąte zwycięstwo."

Step

KEEP IN TOUCH

Submit your email address below and we'll keep you updated with exclusive and exciting content from the track directly to your inbox.

Terms and conditions

We take our data responsibilities very seriously. Triumph has always and will continue to respect the data we hold about you.

Przeglądaj Tagi Artykułów