Skip to main content

Nasza historia

PRZYGODY

DUCH PRZEŁOMOWYCH ODKRYĆ

Triumph Tiger Explorer shot with rider looking into a dip in the background

 

 

Jeżeli coś tam jest, powinniśmy to podbić.

Duch przełomowych odkryć płonie w każdym kierowcy motocykla Triumph. Legendarna przygoda i dreszczyk emocji związany z tym co nieznane za kolejnym zakrętem. To może właśnie tam znajduje się ten niezapomniany widok, który nigdy nie zniknie z pamięci. 

Niektórzy po prostu zawsze przecierają szlaki; mężczyźni i kobiety, dla których przebycie jednego kilometra więcej od poprzedniego kierowcy jest motywacją do rozpoczęcia kolejnego dnia. 

Każdy wielki odkrywca pożąda tego, co niezbadane, tej wewnętrznej radości bycia pierwszą osobą, która uda się w najdalszą podróż i dotrze tam, gdzie nikomu się to jeszcze nigdy nie udało. Wyżej, dalej i w nieznane, aby triumfalnie zakończyć podróż... i być pionierem.

Czasami może to oznaczać konieczność zaopatrzenia opon w śruby, aby móc pokonać śnieg i lód, czasami ignorowanie przepaści z boku drogi czy pokonywanie zabłoconych dróg, gdzie asfalt dawno stał się tylko wspomnieniem. Im większe wyzwanie, tym lepsze doznania.

 

 

Low light image of rider on a Triumph motorcycle with mist

TED SIMON

Człowiek, od którego wszystko się zaczęło i zapoczątkował pełne przygód podróże na motocyklu oraz zainspirował tysiące kierowców do podążania w jego ślady. Był pierwszym człowiekiem, który w 1973 r. okrążył świat na swoim motocyklu Triumph Tiger 100 z silnikiem o pojemności 500 cm3. Ta podróż zajęła mu cztery lata, podczas których pokonał niesamowite 103 000 km i odwiedził 45 krajów. Jego książka, „Jupiter’s Travels”, w dalszym ciągu jest uznawana za niezbędną lekturę dla wszystkich osób rozważających przeżycie przygody na motocyklu.

Image Source: http://jupiterstravellers.org

http://jupiterstravellers.org - *HAVE CONTACTED JUPITER'S TRAVELLERS/TED SIMON FOUNDATION FOR APPROVAL TO USE IMAGE

OJCIEC CHRZESTNY NAJLEPSZYCH PRZYGÓD

Landscape, rocky desert

WIERNY TIGER TEDA

Podobnie, jak rekord prędkości na jeziorze Bonneville natychmiast kojarzący się z motocyklem o tej samej nazwie, motocykl Triumph Teda Simona zdobył specjalne miejsce w historii. Motocykl Tiger, który stał się tak sławny składa się z DNA, które ewoluowało do bieżącej, przyjaznej dla kierowcy inkarnacji o bogatej specyfikacji przez ponad 80 lat... co oznacza najdłużej trwającą na świecie przygodę, nawet dłuższą od kultowego Triumph Bonneville’a. „Transworld Trumpet” Simona to prawdopodobnie najznamienitszy istniejący motocykl przygodowy, którego charakterystyczne sakwy mieszczą naprawdę wiele, pokonując wyznaczoną trasę na mapie. 

Image Source: http://jupiterstravellers.org

Ted Simon on Triumph Tiger 100 1973
Triumph Tiger sunset shot with mist illuminating the background

RAJD PAN-AFRICA

Prowadzone przez firmę Triumph poszukiwania przygód i odkryć trwają po dziś dzień. Tiger Tramontana, prototyp stanowiącego zwieńczenie serii nowego motocykla Tiger 800 XCA wnosi to kultowe dziedzictwo do następnej generacji. Jego pierwszym wyścigiem był wyczerpujący rajd PanAfrica w 2017 r., w którym wywalczył drugie miejsce w niezwykle silnej klasie Maxi oraz nakreślił drogę, którą będą podążały przygody rajdowe Tigera.

Lopez brothers astride their Triumph Motorcycles

Bracia Felipe i David Lopez, kierowcy testowi firmy Triumph, stali na czele marokańskiego pustynnego wyścigu długodystansowego na motocyklu Tramontana, rozwojowej maszynie Tiger 800 XCA wyposażonej w trzycylindrowy silnik Tiger nowej generacji. Motocykl i kierowca stawili czoło zaprawionym w bojach stałym uczestnikom rajdu Dakar i zdobyli pierwsze miejsce motocykla Tiger na podium oraz ponownie zademonstrowali jego wiodące możliwości w jeździe offroadowej.RHYS LAWREY

W 2014 r. Rhys Lawrey akurat nie miał żadnej pracy i szukał jakiegoś wyzwania. Tak więc ten 22-latek wskoczył na swojego Tigera 800 XC, aby zacząć 14-miesięczną odyseję, która objęła 90 000 km i 71 krajów.

Wyruszył z Ace Cafe w Londynie i przejechał całą Europę i Azję, a następnie trafił do Australii i Ameryki. Powrócił starszy i mądrzejszy, z dwoma rekordami świata za pasem: najmłodszej osoby, która okrążyła kulę ziemską oraz odwiedzenia największej liczby stolic na motocyklu.

Pokonał pustynie, góry i dżungle. W trakcie tej przygody dwa razy świętował swoje urodziny, a jego Tiger potrzebował podczas tej podróży zaledwie standardowych elementów eksploatacyjnych.

 

Image Source: Rhys Lawery

Rhys Lawrey 2moro rider
Portrait standing next to statue of hand

Lea Rieck

W maju 2016 r. Lea Rieck, wybierając konserwy mięsne w swoim supermarkecie uznała, że ma zdecydowanie dosyć swojej bieżącej sytuacji. W ciągu kilku tygodni rzuciła pracę i rozpoczęła podróż po świecie na swojej Cleo, motocyklu Tiger 800 XCA.

Jej podróż objęła jazdę drogami lądowymi od Niemiec do Rosji, Chin i południowej części Azji, a następnie do Australii i przez Południową Amerykę do USA i Kanady. Ta niesamowita kobieta podjęła ponowną próbę w drugiej połowie 2017 r. i oświadczyła, że strasznie zdziwiło ją, że najwyraźniej wskutek swoich doświadczeń podczas jazdy na zachód stała się dużo łagodniejszą osobą.

Image Source: Lea Rieck

Lea Rieck Riding in mountains

Ostatni etap podróży, powrót poprzez stolice Europy zachodniej ze świeżym spojrzeniem na świat był kolejnym objawieniem: „Uświadomiłam sobie, że nie muszę tak naprawdę przejeżdżać tysięcy kilometrów, aby móc przeżyć przygodę.”

Image Source: Lea Rieck

SPRAWDŹ OFERTĘ TRIUMPH ADVENTURE

MAKSIMUM PRZYGODY KAŻDEGO DNIA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ