Skip to main content

MOTOCROSS AND ENDURO

Ivan Cervantes and Ricky Carmichael
Wyścigi Triumph Motorcycles 20th lip 2021

TRIUMPH ZAPOWIADA CHĘĆ WEJŚCIA
DO MOTOCROSSU I ŚWIATA ENDURO

 

Triumph z wielką radością ogłasza, że rozpoczął prace nad stworzeniem szerokiej gamy zupełnie nowych motocykli z serii Motocross i Enduro, dołączając tym samym do swoich czołowych modeli znanych na całym świecie motocykle MX i Enduro i wnosząc całą wiedzę inżynierską Triumpha do świata motocykli i wyścigów.

 

To przełomowy moment dla Triumpha oraz świata wyścigów MX i Enduro – powstanie całkowicie nowy fabryczny program wyścigowy Triumpha, a nasza marka zaangażuje się w mistrzostwa na najwyższym poziomie zarówno serii Motocross, jak i Enduro.

 

Podążający ramię w ramię, aby ścigać się i wygrywać na najwyższym poziomie w tym sporcie – Triumph z dumą ogłasza, że światowa legenda motocrossu Ricky Carmichael i pięciokrotny Mistrz Świata Enduro Iván Cervantes dołączyli do rodziny Triumpha jako aktywni partnerzy zarówno w testowaniu motocykli, jak i przygotowaniu ich do wyścigów.

 
 

Ogłoszenie daty premiery i prezentacji motocykli, a także programu wyścigów oraz atutów nowych modeli MX i Enduro w ofercie Triumpha odbędzie się w nadchodzących miesiącach.

 

„Dzisiejsze ogłoszenie oznacza początek nowego rozdziału dla marki Triumph; wszyscy 
w Triumphie są niesamowicie podekscytowani, że mogą być jego częścią. Jesteśmy w 100% zaangażowani do wywierania trwałego wpływu w tym wysoce konkurencyjnym iwymagającym świecie, z jednoznaczną ambicją dostarczenia zwycięskiej gamy motocykli dla zupełnie nowego pokolenia motocyklistów Triumpha”.

 

- Nick Bloor: CEO Triumph Motorcycles Ltd

 

Ricky Carmichael

 

„Cieszę się, że mogę ogłosić, iż dołączam do rodziny Triumpha, i jeszcze bardziej się cieszę, że mogę być częścią tego nowego przedsięwzięcia w kategorii off-roadowych motocykli.

To dla mnie niesamowita okazja, aby dołączyć do tej historycznej marki i jestem zaszczycony, że mogę zaangażować się w rozwój i wypuszczanie na rynek ich motocykli off-roadowych. Budowanie czegoś od podstaw to coś, co mnie naprawdę intryguje na tym etapie mojej kariery. Imponujące są dla mnie poświęcenie i pasja Triumpha w tworzeniu najwyższej klasy produktów. Każdy, z kim byłem zaangażowany w ten projekt, od inżynierów, przez grupy projektowe, po dział badawczo-rozwojowy itp., wykazał się ogromną pasją do tego, co robi  – i jest to przepis na sukces i coś, co sprawia, że cieszę się z bycia częścią całego przedsięwzięcia. Wszyscy dzielimy tę samą pasję i to jest piękne.

Jeśli znasz markę Triumph, wiesz już, że jakość wykonania jest na najwyższym poziomie, a modele off-roadowe pójdą tym śladem! 

Jest to ekscytujący czas nie tylko dla mnie, ale także dla branży off-roadowej – do istniejącej gamy zostanie dodana nowa marka. Będzie to nie lada okazja dla wszystkich miłośników off-roadu. Nie mogę się doczekać ich reakcji, gdy te modele wjadą do salonów”.

- Ricky Carmichael

 

Ivan Cervantes

 

 

"Pokochałem motocykle Triumpha już w najmłodszych latach, gdy widziałem je w filmach i telewizji.

Tak więc praca z Triumphem od początku tego projektu jest dla mnie niesamowitą szansą – nie tylko dlatego, że współpracujemy z jedną z największych światowych marek motocyklowych, ale także dlatego, że jestem częścią budowania czegoś od zera. To spełnienie marzeń każdego zawodnika!

Każdy, z kim pracuję w Triumphie, skupia się na tym, aby te motocykle były jak najlepsze. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć je rywalizujące na światowym poziomie, ale nie mogę się również doczekać momentu, kiedy odwiedzę salon Triumpha i zobaczę owoc wyjątkowego projektu, którego byłem częścią”.

- Ivan Cervantes

 

 
BIOGRAFIE

Ricky Carmichael – The G.O.A.T.

Wielu tej doborowej motocyklowej hali sławy nie trzeba przedstawiać. Ricky Carmichael jest najlepszym zawodnikiem motocrossowym wszech czasów. Jako amator RC zdobył 67 mistrzostw kraju, zanim przeszedł na zawodowstwo w wieku 17 lat. W swojej karierze zawodowej zdobył rekordowo 15 mistrzostw w motocrossie, z 2 perfekcyjnymi sezonami, oraz 5 kolejnych mistrzostw Supercross. Zarówno w motocrossie, jak i w supercrossie RC wygrał 150 niezwykłych wyścigów. Zawsze popularny na padoku i wśród fanów, RC pięciokrotnie w swojej karierze wygrywał tytuł zawodnika roku AMA Rider of the Year.

Od czasu wycofania się z profesjonalnych wyścigów motocrossowych jako sportowiec RC nadal był mocno zaangażowany w sport, który kocha – od posiadania zwycięskiego zespołu, projektowania torów dla Daytona Supercross, prowadzenia Ricky Carmichael University, komentowania Monster Energy AMA Supercross po współpracę z Triumphem w ramach rozwoju najbardziej ekscytującego projektu w jego karierze od dziesięcioleci.

 

Iván Cervantes – El Torito

Pięciokrotny Mistrz Świata Iván Cervantes swoją karierę rozpoczął od motocrossu, zdobywając 5 tytułów mistrza kraju; w 2002 roku Hiszpan zaczął ścigać się na enduro. W wieku 23 lat Iván przeszedł do historii, zostając pierwszym z Hiszpanii mistrzem w kategorii EnduroGP E1. Następnie zdobył kolejne 3 tytuły mistrzowskie w EnduroGP i mistrzostwo FIM Indoor Enduro World Cup. W 2008 roku Iván został pierwszym i jedynym w Hiszpanii zwycięzcą w klasyfikacji generalnej 83. edycji International Six Day Enduro. Następnie startował on w Dakarze i brał w nim udział trzykrotnie, dwukrotnie kończąc ten jeden z najtrudniejszy rajdów motocyklowych na świecie.

Po przejściu na emeryturę Iván rozpoczął pracę jako menadżer sportowy sekcji Enduro w Real Federación Motociclista Española w Hiszpanii. Pełni on też rolę menadżera hiszpańskiego zespołu Junior Enduro Team oraz jest inspektorem toru podczas Narodowych Mistrzostw Hiszpanii w Enduro. Oddanie Ivána sportowi, który dał mu tak wiele, sprawiło, że dołączył on do Triumpha, aby uzyskać jedyną w życiu szansę pracy nad nowym projektem off-roadowym.

 

Przeglądaj Tagi Artykułów