Skip to main content

NOWA GAMA STREET TRIPLE 765

Triumph Street Triple 765
Motocykle Triumph Motorcycles 3rd lis 2022

Nowa na 2023 rok, najmocniejsza i najbardziej dopracowana gama Street Triple 765 w historii. Ogromna modernizacja modelu Street Triple R sprawia, że staje się on nową definicją streetfightera. Nowy Street Triple RS jest punktem odniesienia w kategorii mocnych, sportowych nakedów, a ekskluzywny, limitowany Street Triple 765 Moto2TM Edition dostarcza najwyższą specyfikację i jest najbliższym klasie Moto2TM sportowym motocyklem drogowym.

Nowości w jednostce napędowej pochodzą bezpośrednio z programu wyścigowego klasy Moto2TM, w efekcie dając znacząco wyższe osiągi dla nowego Street Triple R, oraz najwyższą w kategorii moc dla nowego RS i Moto2TM Edition – ze wzrostem momentu obrotowego i poprawą reakcji na gaz we wszystkich trzech nowych modelach 765. Uzupełnieniem nowego, agresywnego wyglądu, jest jeszcze lepsza ergonomia i najwyższa specyfikacja, która sprawia, że najnowsza generacja legendarnego, wyróżnianego nagrodami Street Triple’a jest zwinniejsza i precyzyjniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

 

 


NAJWAŻNIEJSZE CECHY GAMY 2023 STREET TRIPLE 765

STREET TRIPLE 765 R

Ze wzrostem mocy, momentu obrotowego i osiągów – dzięki wprowadzeniu zmian pochodzących wprost z programu wyścigowego klasy Moto2TM – z bardziej angażującą pozycją, agresywniejszym stylem, oraz nowym standardem w zaawansowanej elektronice wspierającej kierowcę, i sygnowaną dbałością o detale, Street Triple 765 R jest nową definicją streetfightera.

STREET TRIPLE 765 RS
Korzystając z najnowszej technologii, podwozia i zaktualizowane designu nowej generacji 2023 Street Triple 765 RS posiada hamulce o najwyższej do tej pory specyfikacji Brembo Stylema, oraz poprawioną geometrię dla jeszcze lepszego prowadzenia. RS jest nowym punktem odniesienia w klasie, będąc najmocniejszym Street Triple’em w historii, z mocą 130 KM – uzyskaną z trzycylindrowego silnika dzięki wykorzystaniu udoskonaleń pochodzących z Moto2TM.

STREET TRIPLE MOTO2TM EDITION

Limitowana do 765 sztuk dla każdego z dwóch, inspirowanych wyścigami malowań, wersja Street Triple 765 Moto2TM Edition 2023 uzupełnia gamę o najbogatszą specyfikację Street Triple w historii. Moto2TM Edition łączy poważny wzrost możliwości i charakteru zupełnie nowej generacji, najwyższą moc w klasie i wysoki moment obrotowy modelu RS, z jeszcze bardziej zaangażowanymi wrażeniami z jazdy i super-precyzyjnym prowadzeniem na drodze i torze, dzięki unikalnej kierownicy typu clip-on oraz w pełni regulowanemu widelcowi marki Öhlins. Nadwozie z włókna węglowego, oficjalny branding Moto2TM, unikalny ekran Moto2TM, oraz indywidualny numer na półce przedniego zawieszenia sprawiają, że ta zachwycająca maszyna jest topowym Street Triple’em.

 
Triumph Street Triple 765 R

 

 

NAJMOCNIEJSZA GAMA STREET TRIPLE W HISTORII
Dzięki zmianom, pochodzącym prosto z programu wyścigowego Moto2™, nowy trzycylindrowy silnik 765 cm³ dostarcza wzrost mocy maksymalnej i osiągów, ze 120 KM dla modelu Street Triple R, oraz z sięgającą 130 KM, najwyższą w klasie mocą dla modelu RS oraz Moto2™ Edition. Moment obrotowy wzrósł do 80 Nm dla wszystkich trzech motocykli, z ekscytującymi wrażeniami przez cały zakres obrotowy, od najniższych poczynając. Będąc silnikiem trzycylindrowym, jednostka napędowa łączy użyteczność w niskim i średnim zakresie obrotów, z porywającymi osiągami w górnym zakresie – w efekcie zapewniając pełne emocji i charakteru doznania podczas każdej jazdy. Uznany na całym świecie silnik jest także ostrzejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Obok zastosowania zupełnie nowych komponentów, skrócone przełożenia dostarczają jeszcze szybsze przyspieszenia, dzięki czemu najnowsza generacja Street Triple jest najostrzejszą i najżywszą w historii.

Istotne zmiany dla definiującego klasę silnika 765 cm³
Wiedza pochodząca bezpośrednio z programu wyścigowego Moto2™ została użyta podczas projektowania nowego silnika 2023 Street Triple, tworząc jeszcze bardziej nastawioną na osiągi i charakterną gamą niż kiedykolwiek wcześniej. Kompresja wzrosła z 12.65:1 do 13.25:1 – o 4,7%. Nowe tłoki, korbowody i sworznie współgrają z nową, zoptymalizowana komorą spalania, dając wyższy limit dla ciśnienia w cylindrze i w efekcie wyższą moc. Nowe zawory i wałki rorządu zwiększają uchylenie zaworów, by podnosić efektywności suwuw ssania, sprężania i wydechu, a nowe zestopniowanie skrzyni biegów poprawia osiągi i reakcje na gaz.

Więcej mocy, jeszcze lepiej dostępny moment obrotowy
Wybitne osiągi i moc maksymalna Street Triple zostały wniesione na kolejny poziom z gamą 2023. Model R oferuje 120 KM przy 11 500 obr./min, a modele RS i Moto2™ Edition generują najwyższą w klasie moc 130 KM przy 12 000 obr./min, z wszystkim trzema modelami posiadającymi ten sam, wyższy, użyteczny moment obrotowy – od najniższych obrotów, przez średni zakres, po znaczący wzrost od 7 500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy 80 Nm osiągany jest przy 9 500 obr./min.

Najbardziej responsywny Street Triple w historii
Na 2023 rok skrzynia biegów została zaktualizowana i posiada krótsze przełożenia, dla jeszcze lepszego przyspieszenia. W połączeniu z nowym przełożeniem końcowym Street Triple jest ostrzejszy, bardziej żywy i bardziej responsywny niż kiedykolwiek wcześniej. Dodając do tego wzrost mocy maksymalnej i momentu obrotowego, które wprowadzają zauważalną poprawę osiągów, Street Triple 765 ugruntowuje swoją pozycję jako lider osiągów w klasie.

Ekscytujące brzmienie
Dalsze zmiany zawierają nowy układ wydechowy, z poprawionym przepływem spalin, oraz zupełnie nowy, sportowy, jednostronny tłumikiem, który dostarcza słynny, unikalny i porywający dźwięk.

ŚWIATOWEJ KLASY MODEL
Napędzany ewolucją silnika wyścigowego Moto2™, zapewniający najwyższe osiągi, topową specyfikację i doskonałe prowadzenie Street Triple’a.

 

CLASS LEADING PERFORMANCE

Powered by Moto2™ race engine evolution, for the highest performance, highest specification and most agile Street Triple line-up ever.

Triumph Street Triple 765
Przeglądaj Tagi Artykułów