Skip to main content

TRIUMPH RACING KONTRAKTUJE KIEROWCÓW TESTOWYCH PRZED SEZONEM 2024 MISTRZOSTW ŚWIATA MXGP I SUPERMOTOCROSS

Triumph Racing Logo
Wyścigi Triumph Motorcycles 13th kwi 2023

Przygotowania do debiutu Triumpha w Mistrzostwach Świata MXGP/MX2 oraz SuperMotocross idą pełną parą, Triumph Racing potwierdza podpisanie kontraktu z dwoma światowej klasy zawodnikami, którzy poprowadzą program testów.

Clément Desalle dołączył jako kierowca testowy do zespołu Triumph Racing MXGP/MX2 Team, prowadzonego przez Thierry Chizat-Suzzoniego, w trakcie gdy Ivan Tedesco został kierowcą testowym dla Triumph Racing US SuperMotocross World Championship Team, prowadzonego przez Bobby Hewitta.

TRIUMPH RACING MXGP/MX2 TEAM

Clément Desalle (‘MX Panda’) rywalizował na najwyższym poziomie Mistrzostw Świata MXGP przez 15 lat. Jako jeden z bardziej konsekwentnych zawodników serii, zdobył trzy Vice Mistrzostwa, trzykrotnie kończył jako trzeci zawodnik i dwukrotnie jako czwarty. Belg stawał na najwyższym stopniu podium 23 razy w trakcie swojej kariery, a w 2009 roku został ukoronowany mistrzem Belgii Pro Open. Przeszedł na wyścigową emeryturę w 2020 roku i skupił swoją uwagę na testowaniu i rozwijaniu motocykli wyścigowych – już teraz ma wielki wpływ na rozwój nowego motocykla Triumpha.

 

Clément Desalle:

"Dołączenie do programu MX2 Triumpha pozwoli mi wykorzystać wszystkie lata mojego doświadczenia jako profesjonalnego zawodnika, żeby przekształcić seryjny motocykl we w pełni fabryczny motocykl wyścigowy, gotowy do rywalizacji w sezonie 2024. Pracując z Thierrym i Vincentem wiem, że Triumph zaangażował najlepszych ludzi by zdobywać zwycięstwa w możliwie najkrótszym czasie. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość.”

 

Triumph Racing Test Rider Clement Desalle

 

Vincent Bereni: Triumph Racing Team Manager – MXGP: “Kiedy Triumph zapytał nas o dołączenie do projektu MX, wiedzieliśmy że proces R&D oraz testowania będzie ważną składową sukcesu. Clément ma ogromne doświadczenie z torami MXGP oraz wymaganiami dyscypliny, a do tego nadal jest bardzo szybki.

Pracowaliśmy z Clémentem przez wiele lat i to bardzo wymagający zawodnik, który zwraca uwagę na każdy aspekt motocykla, więc według nas to idealny kandydat. Znamy i rozumiemy siebie nawzajem i już teraz przyniósł wiele informacji, do zastosowania w produkcji i w wyścigach. Bardzo się cieszymy, że dołączył do naszego programu.”

 

TRIUMPH RACING US SUPERMOTOCROSS WORLD CHAMPIONSHIP TEAM

Ivan Tedesco (‘Hot Sauce’) rozpoczął swoją karierę wyścigową w wieku 8 lat, a w 1999 roku stał się profesjonalnym zawodnikiem, z karierą rozciągającą się na kolejne 14 lat. W trakcie swojej kariery wyścigowej Tedesco dwukrotnie wygrał tytuł AMA 125cc West Coast Supercross (2004 i 2005), w 2005 roku wygrał serię AMA 125cc National Motocross oraz trzykrotnie reprezentował USA w Motocrossie Narodów (2005, 2006 i 2009).

Po zakończeniu kariery"To jest takie ekscytujące. To tylko kolejny przykład zaangażowania Triumpha w rozwój linii motocykli off-roadowych. Nie mam wątpliwości, że dzięki ludziom takim jak Ivan Tedesco i Clément Desalle oraz wiedzy, którą wnoszą z punktu widzenia badań i rozwoju, te motocykle będą najwyższej klasy, zarówno z perspektywy motocykla wyścigowego, jak i modelu produkcyjnego. Ci faceci wiedzą, czego potrzeba, aby wygrywać na najwyższym poziomie i zapewnią ogromnym wkład w rozwoju wspaniałego produktu!” wyścigowej w 2014 roku Ivan przekuł swoje talenty w trenowanie nowej generacji zawodników oraz stał się jednym z najlepszych kierowców testowych obecnej ery.

 

 

 

Ivan Tedesco:

“Jestem bardzo podekscytowany, że mogłem zostać częścią nowego programu wyścigowego Triumpha i znów pracować z Rickym i Bobbym. Okazja, żeby pracować z nową marką w naszym sporcie i rozwijać nowy motocykl pojawia się raz w życiu. Zespół ludzi jakich Triumph zaangażował by rywalizować w mistrzostwach SuperMotocross jest nie do podrobienia. Razem ze wsparciem inżynierów z fabryki Triumpha, jestem przekonany, że będziemy konkurencyjni podczas Anaheim 1 2024.”

Triumph Racing Test Rider Ivan Tedeso

Bobby Hewitt: Triumph Racing Team Principal – SMX: “Znam Ivana od wielu lat jako wielokrotnego mistrza AMA SX i AMA MX, który ścigał się na najwyższym poziomie i reprezentował zespół Stanów Zjednoczonych podczas Motocrossu Narodów.”

“Dodanie kogoś z jego doświadczeniem do naszego programu, dobudowuje kolejny poziom jakości i wyścigowego doświadczenia do solidnych fundamentów Triumph Racing w Stanach Zjednoczonych. W 2014 roku miałem przyjemność pracować z Ivanem jako Pro zawodnikiem w swoim zespole, jeszcze w jednym z poprzednich programów wyścigowych, które prowadziłem. Dzięki temu miałem możliwość zobaczyć jego dbałość o detale i, co jeszcze ważniejsze, na własne oczy zobaczyć jak wspiera i mentoruje młodszych zawodników.”

“To świetny dzień dla naszego zespołu i cieszę się, że mogę dodać ”Hot Sauce” do naszego programu. Szczerze wierzę, że to kolejny przykład na świetlaną przyszłość Triumph Racing!”

RICKY CARMICHAEL – AMBASADOR OFF-ROADOWY TRIUMPHA

"To jest takie podniecające. To tylko kolejny przykład zaangażowania firmy Triumph w rozwój linii motocykli terenowych. Nie mam wątpliwości, że dzięki ludziom takim jak Ivan Tedesco i Clément Desalle oraz wiedzy, którą wnoszą z punktu widzenia badań i rozwoju, te motocykle będą na szczycie linii, zarówno z perspektywy motocykla wyścigowego, jak i modelu produkcyjnego. Ci faceci wiedzą, czego potrzeba, aby wygrać na najwyższym poziomie i będą ogromnym atutem w rozwoju wspaniałego produktu!”

 

 

 

O PROGRAMIE WYŚCIGÓW OFF-ROADOWYCH TRIUMPH RACING:


SMX: Motocykle Triumph dołączą do Monster Energy AMA SuperMotocross World Championship ze startem sezonu 2024 z w pełni fabrycznym zespołem wyścigowym zlokalizowanym w Stanach Zjednoczonych, działającym pod zupełnie nową, globalną marką Triumph Racing.

Ustanowiony i zarządzany przy współpracy z Bobby Hewittem, nowy zespół Triumph Racing wystawi trzy zupełnie nowe, czterosuwowe, crossowe motocykle Triumph 250cc w seriach 2024 SuperMotocross World Championship West oraz East Coast, przed premierą w klasie 450cc w 2025 roku.

MXGP: W ten sam sposób w 2024 roku Triumph Racing zadebiutuje w prestiżowych Mistrzostwach Świata FIM Motocross World Championship z fabrycznym programem wyścigowym. 

Przełomowy, nowy zespół Triumph Racing Team został założony w partnerstwie z Thierry Chizat-Suzzonim – jednym z najbardziej doświadczonych i posiadających ogromne sukcesy właścicielem zespołów, który wystawi dwa zupełnie nowe, czterosuwowe motocykle crossowe Triumph 250cc w klasie MX2 w 2024 roku, oraz 450cc klasie MXGP w 2025 roku.

Triumph Racing zlokalizowane jest w globalnej siedzibie Triumpha w Hinkley, Wielka Brytania, gdzie znajduje się offroadowy departament projektowy – odpowiedzialny za koncepcję i rozwój jednostek napędowych oraz podwozi zupełnie nowych motocykli gamy Motocross i Enduro.

Zespół MXGP/MX2 World Championship będzie zlokalizowany w siedzibie wyścigowej Thierrego, niedaleko Eindhoven w Holandii, a zespół SuperMotocross World Championship w dedykowanym, nowym ośrodku w USA. 

Grupy inżynieryjne w fabryce Triumpha pracują bardzo blisko z zespołami wyścigowymi, nieprzerwanie ulepszając podwozie i jednostkę napędową, poprzez testy prowadzone przez Ivana Tedesco i Clémenta Desalle – testy odbywają się w USA, Wielkiej Brytani i Europie, przygotowując Triumpha do konkurencyjnego debiutu w Mistrzostwach Świata w 2024 roku.

 
Przeglądaj Tagi Artykułów