Skip to main content

OGŁOSZENIE ZESPOŁU TRIUMPH RACING W MISTRZOSTWACH ŚWIATA MOTOCROS

Triumph Racing Logo
Wyścigi Triumph Motorcycles 28th wrz 2022

Triumph Motorcycles potwierdza plany rywalizacji w prestiżowych Mistrzostwach Świata FIM w Motocrossie w 2024 roku, z programem wyścigów wspieranym przez fabrykę pod zupełnie nowym szyldem Triumph Racing.

Ten przełomowy nowy zespół Triumph Racing Team został założony we współpracy z Thierrym Chizatem-Suzzoni, jednym z najbardziej doświadczonych i odnoszących sukcesy właścicieli zespołów sportowych, który wystawi dwa całkowicie nowe czterosuwowe motocykle MX marki Triumph o pojemności 250 cm³ w klasie MX2 2024 i wejdzie do walki w klasie do 450 cm³ MXGP w 2025 roku.

Pod nowym szyldem Triumph Racing, który będzie teraz obejmował wszystkie działania związane z wyścigami w których bierze udział Triumph, w tym Moto2 i Supersport, współpraca między Triumphem i Thierrym obejmie jego dobrze ugruntowany i odnoszący duże sukcesy zespołu, a także obiekty. Stanowiące podstawę ambicja i zaangażowanie by wygrywać mają kluczową rolę w tym nowym partnerstwie, Triumph z przyjemnością ogłasza, że kierownik zespołu, Vincent Bereni, będzie nadal kierował teamem z całą załogą wysoce doświadczonego personelu technicznego, skupionego na doprowadzeniu Triumpha na szczyt w wyścigach motocrossowych.

Nowe, długoterminowe partnerstwo między Triumphem i Thierrym odzwierciedla wspólny cel i zaangażowanie w budowanie głębi i sukcesu w podejściu Triumph Racing do rywalizacji. Zespół Thierry'ego i Vincenta skoncentruje się na Mistrzostwach Świata FIM w Motocrossie – w MX2 i MXGP, wraz z rozwojem technologii i talentem do budowania przyszłej siły Triumpha w międzynarodowych wyścigach motocrossowych.

Dotychczasowe wyniki Thierry'ego i Vincenta mówią same za siebie – z ponad 80 zwycięstwami w Mistrzostwach Świata MXGP i świetną reputacją zaplecza technicznego. Wspierany przez wewnętrzny dział projektowania motocykli motocrossowych Triumpha, który jest odpowiedzialny za koncepcję i rozwój całkowicie nowej gamy motocykli MX i Enduro. Triumph Racing jest zdeterminowany w zbudowaniu swoich zasobów i wydajności dzięki światowej klasy wiedzy i doświadczeniu.

Triumph Racing znajduje się w Głównej Siedzibie Triumpha w Hinckley w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzone są badania, projektowanie, rozwój inżynieryjny i budowa prototypów, a zespół Motocrossowy Mistrzostw Świata będzie miał siedzibę w obiekcie wyścigowym Thierrego w pobliżu Eindhoven w Holandii, gdzie będzie przebywać personel zespołu wyścigowego, operacyjny i rozwojowy. Grupy inżynieryjne w fabryce Triumpha i zespół wyścigowy ściśle współpracują nad ciągłym ulepszaniem osiągów podwozia i silnika poprzez intensywny harmonogram testów w USA, Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej, dążąc do pierwszego Grand Prix MX2 podczas Mistrzostw Świata FIM Motocross w roku 2024.

Testy nowych motocykli motocrossowych i enduro Triumpha są już w toku, a informacje na temat specyfikacji, charakterystyki osiągów i komponentów każdego modelu zostaną opublikowane w odpowiednim czasie, wraz z kolejnymi wiadomościami na temat wejścia Triumph Racing do kolejnych mistrzostw i kategorii na najwyższym poziomie.

 
Triumph Racing Announcement

 

 

Nick Bloor - CEO, Triumph:
„Nasza nowo nawiązana współpraca z Thierrym pokazuje długoterminowe zaangażowanie marki Triumph w rywalizację na najwyższym poziomie. Łączy nas pasja do dostarczania światowej klasy osiągów, a doświadczenie, jakie przynosi Thierry i jego zespół, okaże się nieocenione w naszej ambicji, by wykazać się w bardzo konkurencyjnych mistrzostwach. Nasze wejście do Mistrzostw Świata FIM w Motocrossie ze wspieranym przez producenta zespołem Triumph Racing oznacza przełomowy moment już na początku naszej walki w off-roadowych zawodach na najwyższym poziomie”.

Thierry Chizat-Suzzoni - Właściciel Triumph Racing Team (MX2 and MXGP):
„Triumph zobowiązał się do zbudowania motocykla MX i ścigania się w Mistrzostwach Świata FIM w Motocrossie. Cieszę się, że mój zespół będzie oficjalnym zespołem wyścigowym Triumpha w MX2 i MXGP. Nick Bloor i Rada Dyrektorów Triumpha jasno określili swoje długoterminowe ambicje związane z projektem i widzę ogromną pasję u wszystkich w fabryce. Jestem zadowolony z postępu prac przy motocyklu, wygląda świetnie, jest szybki na torze, a Vincent i moi pracownicy pracują z inżynierami z Hinckley nad przekształceniem go w konkurencyjny pakiet, który umożliwi start w mistrzostwach MX2 w 2024 roku. MXGP wciąż się rozwija na całym świecie, cieszę się, że wróciłem i nie mogę się doczekać pierwszych mistrzostw z Triumphem”.

David Luongo – CEO, Infront Moto Racing:
„To wspaniała wiadomość! Prawdopodobnie jedna z najważniejszych w ostatnich latach. Infront Moto Racing powita nowego producenta w mistrzostwach świata MX2 i MXGP. Mówimy o jednej z najbardziej kultowych marek motocyklowych na świecie. Triumph dołączy do naszych mistrzostw od 2024 roku z pełnym programem w kategoriach MX2 i MXGP. To bardzo ważne ogłoszenie i fantastyczny znak na zainteresowanie i znaczenie MXGP na międzynarodowej scenie sportów motorowych. W ciągu ostatnich 20 lat MXGP rozwijał się i ugruntował swoją pozycję na całym świecie. Organizując średnio 19 imprez rocznie, daje to najlepszą platformę dla producentów do rozwijania swoich motocykli, komponentów i reklamowania ich na całym świecie. Od Azji po Amerykę Południową, przemierzając Europę, MXGP obejmuje wszystkie rynki i dociera do większości fanów jazdy off-roadowej na świecie. Z wielką dumą i podekscytowaniem witamy Triumpha w MXGP i życzymy wielu sukcesów w nadchodzących latach i wspaniałej rywalizacji z innymi obecnymi zespołami fabrycznymi!”

Jeremy Appleton - Globalny Menedżer Wyścigowy, Triumph: 
Uruchomienie Triumph Racing to kluczowy krok w naszej podróży, aby wprowadzić Triumpha na szczyt wyścigów na jeszcze szerszej arenie sportowej. Opierając się na sukcesie Triumpha jako jedynego dostawcy silników do Mistrzostw Świata Moto2 i naszym uczestnictwie w wyścigach Supersport, przejście do MX2 i MXGP otwiera drzwi do strategicznie ważnego nowego rozdziału w wyścigach offroadowych na najwyższym poziomie. Dobrze znamy wysokie wymagania związane z rywalizacją w mistrzostwach świata i to jest powód nawiązania współpracy z Thierrym. Podejście jego i Vincenta do wyścigów i poprawy osiągów jest imponujące i nie możemy się doczekać wspólnego budowania projektu i zapracowania na kolejne sukcesy, których już osiągnęli w Mistrzostwach Świata w Motocrossie”

Ricky Carmichael - Globalny Off-Roadowy Ambasador, Triumph: 
„Jestem naprawdę podekscytowany dzisiejszymi wiadomościami. Minęło dużo czasu. Od początku tego projektu z Triumphem byłem zdumiony, jak ciężko wszyscy pracowali. Nie można nie wspomnieć, że cały team  badawczo-rozwojowy i inżynieryjny, który był częścią rozwoju motocykli, wykonała absolutnie niesamowitą pracę. Od pierwszych etapów prototypów byłem naprawdę zachwycony wydajnością, od tego czasu będąc w Wielkiej Brytanii testując najnowsze rozwiązania, mogę powiedzieć, że mamy możliwości wygrywania na najwyższym poziomie i ja osobiście wierzę, że motocykliści, od profesjonalistów po amatorów, z całej gamy modeli off-roadowych, naprawdę polubią motocykle, które zostały opracowane!”

 
Przeglądaj Tagi Artykułów