Skip to main content

ZWYCIĘSTWO W 2022 BAJA ARAGÓN W KAT. TRAIL

Baja Aragon Race Win Podium Image
Wyścigi Triumph Motorcycles 26th lip 2022

Pięciokrotny mistrz świata Enduro, Iván Cervantes, wygrywa pierwszy raz w historii 2022 Baja España Aragón w kategorii Trail na swoim Triumphie Tigerze 900 Rally Pro.

Odnosząc głośne zwycięstwo w nowo utworzonej kategorii Trial, której trasa liczyła ponad 450 km i była poprowadzona przez jeden z najbardziej wymagających terenów Aragonii, Cervantes ukończył rajd z czasem 6 godzin, 13 minut i 32 sekundy, o godzinę i 6 minut szybciej, niż zawodnik, który dojechał na drugim miejscu w tej kategorii.

Być może jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że w wyścigu, który liczy się jako 4. runda Rajdowych Mistrzostw Świata FIM 2022, Iván ukończył na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej, jedynie 33 minuty i 50 sekund za zawodnikiem, który zajął pierwsze miejsce. W rywalizacji wzieło udział w sumie 75 motocyklistów, w tym kilku wyczynowych zawodników znanych na międzynarodowej scenie rajdowej, startujących na specjalnie skonstruowanych motocyklach wyścigowych w specyfikacji Dakar.

Nowość na rok 2022, kategorie Trail i Maxi-Trail w rajdzie Baja Aragón zostały stworzone, aby zaprezentować stale powiększającą się gamę motocykli typu Adventure, w której Triumph skorzystał z okazji, by podkreślić swoje zalety. Ręcznie malowany z charakterystyczną, niepowtarzalną wyścigową grafiką „Baja Aragón”, Tiger 900 Rally Pro zajmując pierwsze miejsce, zademonstrował swoje niesamowite możliwości terenowe i wzmacnił swoją pozycję lidera w tym sektorze.

Ivan Cervantes: „Przyjechaliśmy do Baja Aragón z jasnym celem, którym było wygranie nowo utworzonej kategorii Trail Tigerem 900 Rally Pro. Pragnęliśmy też ukończyć rajd jak najwyżej w klasyfikacji generalnej i ludzie byli zdumieni tempem, w jakim pokonaliśmy szlak. Jesteśmy dumni, że wykonaliśmy świetną robotę i wierzę, że jesteśmy na ustach wielu osób. Po raz kolejny udowadniamy, że Triumph jest obecny w wyścigach terenowych – i pozostanie. Wybraliśmy ten rajd, ponieważ w przyszłości planujemy tu przyjechać z projektem Enduro i oczywiście mamy zamiar odnieść kolejny sukces!”

„Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu po tylu latach na Baja Aragón i że wracam do domu jako zwycięzca kategorii na Triumphie”.