Skip to main content

PEDRO ACOSTA WYGRYWA 2023 TRIUMPH TRIPLE TROPHY

Triumph Street Triple moto 2
Wyścigi Triumph Motorcycles 1st gru 2023

Hiszpan Pedro Acosta zdobył trofeum 2023 Triumph Triple Trophy, po fenomenalnym sezonie, w którym został Mistrzem Świata, Triumph Triple Trophy i miejsce w kategorii MotoGP w przyszłym roku.

Nagroąa główną Triple Trophy jest oszałamiający, wyjątkowy Triumph Street Triple 765 RS, specjalnie zbudowany w głównej siedzibie Triumpha w Hinckley w Wielkiej Brytanii. Został on wręczony Pedro Acostcie w Walencji, podczas ostatniej rundy sezonu 2023.

Nagroda została przyznana przez Triumph Motorcycles, oficjalnego dostawcę silników dla Moto2TM. Acosta został czwartym zdobywcą Trophy, rywalizacji odbywającej się równolegle z Mistrzostwami Świata Moto2. Jest to pierwszy raz, kiedy to wyróżnienie zdobył Mistrz Świata, co pokazuje, że Acosta bardzo dobrze radził sobie w tegorocznym sezonie.

Triumph Triple Trophy jest wyrazem uznania dla wielu sukcesów i osiągnięć, które wykraczają poza samo zwycięstwo w wyścigu. Punktacja ma odzwierciedlać niezwykle zacięty charakter rywalizacji w Moto2™. Przez cały sezon zawodnicy zdobywają punkty:

• 7 pkt. – za najlepszy progres w wyścigu od startu do mety, dla zawodnika, którzy awansował o największą ilość pozycji od początku wyścigu, aż do powiewającej na finiszu flagę z szachownicą
  • 6 pkt. - za pole position, dla zawodnika, który wygrał kwalifikacje
  • 5 pkt. – za najszybsze okrążenie w wyścigu

Dobre tempo Acosty w tym sezonie pozwoliło mu zdobyć punkty w aż dziewięciu rundach, dzięki czemu znacząco wyprzedził swoich najgroźniejszych rywali, którzy punktowali tylko w czterech wyścigach.

Zdobył on punkty za trzy pole position na torach Sachsenring, Silverstone i Red Bull Ring, a także osiem razy ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu, stając się pierwszym absolwentem ery Triumpha w Moto2TM, który awansował do kategorii MotoGP.

Zapewnił on sobie trofeum już w październiku podczas Grand Prix Malezji, kiedy w walce o ten laur liczyło się jeszcze trzech zawodników: Pedro Acosta z zespołu Red Bull KTM Ajo, Taiga Hada z zespołu Pertamina Mandalika SAG i Jake Dixon z zespołu GASGAS Aspar.

Street triple Triumph Triple Trophy

Hada czterokrotnie zdobywał najwyższe noty za najlepszy progres w wyścigu, wskakując w Malezji na drugie miejsce w tabeli. A Alex Escrig zdobył pierwsze punkty, co jednocześnie uczyniło go 26. zawodnikiem, który znalazł się na tablicy wyników Triumph Triple Trophy. Fermin Aldeguer zdobył punkty za pole position i najszybsze okrążenie w wyścigu, co było równoznaczne z zapewnieniem sobie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej przez Pedra, bo nikt inny nie był już w stanie go dogonić. Zwyciężył on w Triumph Triple Trophy tego samego dnia, w którym zdobył mistrzostwo świata Moto2. Dobra seria Aldeguera w końcówce sezonu pozwoliła mu wskoczyć na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, warto zaznaczyć, że miejsca od drugiego do czwartego dzieliło zaledwie dziewięć punktów.

Pedro Acosta, Red Bull KTM Ajo Team skomentował: “Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyłem tę nagrodę, to wspaniały motocykl. Wiem, że wiele osób lubi na nim jeździć i może teraz nadszedł czas, aby zrobić w końcu prawo jazdy, abym mógł cieszyć się jazdą nim również po drogach publicznych. W końcu to ten sam silnik, którego używamy w Moto2 TM, a widzimy, jak szybkie Moto2 TM jest. Fajnie będzie móc robić stoppie i wheelie na tej maszynie!"

Steve Sargent, Dyrektor Zarządzający ds. Produktu, Triumph Motorcycles powiedział: “Gratuluję Pedro tak imponującego sezonu i zdobycia trofeum Triumph Triple Trophy 2023. Wspaniale jest widzieć taki talent na pokładzie naszego Triple’a 765, a biorąc pod uwagę, że różnica między Moto2 TM a MotoGP zaciera się dzięki najnowszym ulepszeniom silnika, nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak poradzisz sobie w MotoGP w 2024 roku. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nagroda - nowy Street Triple RS w customowych barwach Triumph Triple Trophy. Z niecierpliwością czekamy na Twoje kolejne sukcesy w przyszłym roku”.