Skip to main content

THRUXTON RS

PODWOZIE I TECHNOLOGIA

Od samego początku celem projektowania było zapewnienie jazdy prawdziwie współczesnym, sportowym motocyklem szosowym, z dynamiką i pewnością w prowadzeniu. Dlatego właśnie, ekscytująco wyższą moc nowego motocykla Thruxton RS wspomaga całe wyposażenie i technologia, które są potrzebne do uzyskania kolejnej odsłony w ewolucji tego oryginalnego café racera definiującego klasę tych motocykli.

Action shot of two new Triumph Thruxton RS motorcycles flowing through mountainous corners

 

 

THRUXTON RS PROWADZENIE

Intuicyjna jazda była zawsze kluczem do sukcesu motocykli Thruxton. Przecież to motocykl-legenda, który narodził się na torze wyścigowym, a potem odrodził się, aby zapewnić współczesną, dynamiczną jazdę na drogach.

Niezrównane połączenie nowego sportowego podwozia z zawieszeniem o wyższej specyfikacji, nowymi hamulcami przednimi Brembo oraz nowymi oponami Metzeler o rodowodzie wyścigowym, uzupełnione znaczącym zmniejszeniem masy o 6kg, zapewnia niesamowite prowadzenie, możliwości oraz wydajność.

Hamulce w nowym motocyklu Thruxton RS to 4-tłoczkowe radialne zaciski hamulcowe Monobloc Brembo M50, podwójne pływające 320mm tarcze Brembo, oraz pompa hamulcowa Brembo. Dzięki temu uzyskano wyższą efektywność przy niewielkim nacisku dźwigni hamulca, lepsze wyczucie i dozowlaność gwarantujące doskonalszą siłę hamowania i jeszcze większą kontrolę. Zgodnie z oczekiwaniami co do przyczepności do drogi w trakcie jazdy, zawieszenie motocykla Thruxton RS jest odpowiednio skonstruowane tak, aby precyzyjne prowadzenie szło w parze z jego wyglądem café racera.  W pełni regulowane, widelce Showa USD klasy premium o wysokiej specyfikacji wraz z tylnymi amortyzatorami Öhlins typu Piggyback z pełną regulacją (zestawienie klasy premium występujące tylko w Thruxton RS) zapewniają ekscytującą jazdę, która naprawdę wprowadza na wyższy poziom zwinności i stabilności.

Dodatkowo, niesamowitą przyczepność, którą kierowca uzyskuje na nawierzchniach asfaltowych, zapewniają nowe opony Metzeler Racetec RR (przednie 120/70 ZR17, tylne 160/60 ZR17) oraz lekkie, 17-calowe aluminiowe obręcze kół (32-szprychowe koła, przednie 17” x 3,5”, tylne 17” x 5”).

Co sprawia ogromne wrażenie to fakt, że nowy Thruxton RS jest lżejszy niż poprzedni model, a jednocześnie posiada jeszcze bardziej doskonałe wyposażenie. Odchudzenie masy o 6 kg uzyskano dzięki usprawnieniom silnika o niższej wadze, takim jak zastosowanie nowej osłony magnezowej głowicy czy cienkościennej osłonie silnika.

THRUXTON RS TECHNOLOGIA

Nie ma miejsca na żadne błędy - ten nowoczesny motocykl zawiera wszelkie technologie potrzebne do jazdy na najwyższym poziomie.

Close-up shot of the Triumph Thruxton RS's advanced instruments

Usprawniony dwurzędowy silnik Thruxton o pojemności 1200 cm3 współgra z trzema ulepszonymi trybami jazdy -  Road (drogowy), Rain (deszcz), Sport (sportowy). Każdy z tych trybów oferuje dedykowane położenie przepustnicy, a także - co jest nową cechą RS - dedykowane ustawienia kontroli trakcji dla każdego trybu. Wszystko razem zapewnia udoskonaloną responsywność i pozawala kierowcy na dobranie ustawień, które najlepiej pasują do warunków jazdy i jego preferencji. Dodatkowo, nowy Thruxton RS wyposażono w układ ABS i kontroli trakcji, oba z możliwością wyłączenia.

LED-owe światła Thruxton to kolejny wymiar piękna, który przynosi dalsze korzyści gwarantujące niski pobór mocy oraz większą długoterminową trwałość. Ten motocykl posiada wyróżniające go światła do jazdy dziennej „DRL”* z oznaczoną logo osłoną żarówki, a także minimalistyczne, eleganckie tylne światło LED zamontowane w inspirowanym klasyczną stylistyką tyle maszyny.

Cechy w klasie premium obejmują złącze USB do ładowania urządzeń, które jest umieszczone pod siedzeniem, co pozwala na wygodne ładowanie urządzeń osobistych, immobilizer zintegrowany z firmowym kluczykiem Thruxton, unikatowy, odchylany korek „Monza”(pod spodem korek wlewu paliwa zamykany na klucz). Podwójne zegary naszpikowane informacjami i czytelnymi ustawieniami funkcji umożliwiają szybkie spojrzenie na ustawienie trybu jazdy, wskaźnik wybranego biegu, poziom paliwa i licznik przebiegu - wszystko to jeszcze bardziej wzbogaca doskonałe technologie Thruxton RS, które wspomagają kierowcę.

*Dostępne na rynkach, na których są prawnie dozwolone

THRUXTON RS AUTENTYCZNA JAZDA

Każdy Thruxton zapewni czystą przyjemność z jazdy café racerem, natomiast lżejszy model RS o wyższej specyfikacji wznosi sławną, dynamiczną i intuicyjną jazdę motocyklem Thruxton na całkowicie nowy poziom.

Rider flowing through sharp countryside bends on the new Triumph Thruxton RS

Wyzwania, jakim trzeba było sprostać podczas opracowywania nowego Thruxtona RS, były testem na pomysłowość wielu zespołów w Triumph Motorcycles przez ostatnie cztery lata.  Wprowadzenie nowych opon o specyfikacji z najwyższej półki oraz hamulców Brembo o wyższej specyfikacji do nowego sportowego podwozia Triumph w celu uzyskania wyjątkowego prowadzenia oraz elegancji café ridera to coś, co uzyskuje się tylko poprzez całkowite poświęcenie i szacunek dla dziedzictwa branży motocyklowej, coś co wymaga własnych, wyjątkowych proporcji, sylwetki i linii. 

Tak samo precyzyjny i responsywny jak każdy inny współczesny, sportowy motocykl szosowy - ten model zapewnia również prawdziwie unikalne doświadczenie i uczucie jazdy café racerem. Począwszy od angażującej pozycji kierowcy po najnowocześniejsze i innowacyjne współczesne technologie - wszystko to sprawia, że nowy model RS jest jedyny w swoim rodzaju, a także jest niezrównanym i niedoścignionym wzorem dla innych imitujących go pojazdów. 

 

 

THRUXTON RS

KOLEJNY ROZDZIAŁ LEGENDY

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ