Skip to main content

MXGP

MXGP Race Start

 

Triumph ogłosił swój angaż w Mistrzostwach Świata FIM Motocross z ambitnym programem wyścigowym, wchodząc w zupełnie nowy segment dla brytyjskiej marki motocyklowej. Współpracując z najbardziej utytułowanymi i szanowanymi specjalistami dziedziny, z doświadczeniem w rywalizacji na najwyższym poziomie, i pielęgnując inżynieryjne know-how Triumpha, sezon 2024 zapowiada się ekscytująco dla niedawno zaprezentowanego działu Triumph Racing.

 

MXGP Race Start)

 

 

W 2024 roku Triumph dołączy do Mistrzostw Świata FIM MX2 z dwoma zawodnikami, którzy wystartują na zaprojektowanym od podstaw, w pełni fabrycznym motocyklu wyścigowym klasy 250 ccm, który służy jako platforma dla motocykla produkcyjnego, którego premiera w niedalekiej przyszłości. Program MXGP zlokalizowany jest w Belgi i prowadzony przez Thierry Chizat-Suzzoni oraz Vincenta Bereni. Wraz z zespołem R&D Triumpha w siedzibie marki w Hinckley (Wielka Brytania), oraz zespołami Pro Motocross/Supercross ze Stanów Zjednoczonych, wspólna wizja łączy wszystkich w kierunku tej niesamowitej przygody. Triumph Racing pracuje mocno za kulisami wraz z kierowcami testowymi, takimi jak były zwycięzca GP i zawodnik Clement Desalle, by sprostać jednemu z największych wyzwań do tej pory. 

Mistrzostwa Świata FIM MX2 odbywają się od marca do października podczas 19. imprez ze zróżnicowanym terenem, od piasku po twarde podłoże, sprawiając, że to najlepsze miejsce do testów i dalszego rozwoju produktów off-roadowych Triumph. Ambicje Triumpha będą kontynuowane wraz ze startem w klasie 450 w 2025 roku.

MX GP World Championship

Seria MXGP rozgrywana jest podczas weekendu. W każdą sobotę zawodnicy klas MXGP i MX2 biorą udział w 25-minutowych treningach wolnych, oraz osobnym 25-minutowych treningu mierzony i 5-minutowym treningu startów. Mierzona sesja treningowa ustala kolejność wyboru bramki startowej przed wyścigiem kwalifikacyjnym. Wyścig kwalifikacyjny składa się z kółka zapoznawczego, oraz 20 minut wyścigu + 2 okrążenia.

W niedzielę zawodnicy otrzymują 15 minut rozgrzewki na torze, a później ścigają się w dwóch wyścigach trwających po 30 minut + 2 okrążenia. Połączone wyniki dwóch wyścigów pozwalają określić pozycję w klasyfikacji generalnej Grand Prix oraz pozycję na podium.

MXGP – do 450 ccm.
MX2 – do 250 ccm. W tej klasie istnieje także ograniczenie wiekowe, które pozwala na start tylko zawodnikom, którzy nie skończyli 23. roku życia. Zawodnicy, którzy wygrają dwa tytuły mistrza świata MX2 muszą przejść do klasy MXGP.

VISION TO REALITY

Koniec czekania! Dołącz do nas, jeśli chcesz zobaczyć zupełnie nowy motocrossowy motocykl Triumpha! Pokażemy proces tworzenia go w trzyczęściowej serii filmów „Od wizji do realizacji”.

Vision To Reality Logo