Skip to main content

Siedem powodów, dla których warto jeździć modelem Tiger 800


Motocykl Tiger 800 jest bez wątpienia jednym z najbardziej ukochanych, a najprawdopodobniej również jednym z najlepiej przyjętych motocykli, o rodowodzie wywodzącym się z pierwszych złotych medali zdobytych przez motocykle Tiger podczas międzynarodowych zawodów motocyklowych International Six Days Enduro (wcześniej znanych jako International Six Days Trial) w 1936 r. Był to początek najdłuższej, pełnej przygód motocyklowej historii . Ten sam duch przygody i dążenia do perfekcji możemy dziś znaleźć w każdym motocyklu Tiger. 

Nowa i zmodernizowana seria Tiger 800 XC i XR została wyposażona w ponad 200 modernizacji nadwozia i silnika oraz cały wachlarz światowej klasy udoskonaleń dedykowanych do jazdy off-road, które stanowią dopełnienie udoskonaleń do warunków on-road. Zdecydowanie postawiliśmy na usprawnienia z dziedziny technologii, komfortu i stylu w połączeniu ze stworzeniemsilnika nowej generacji, aby zmaksymalizować radość z jazdy każdego kierowcy  

W rezultacie powstał nowy motocykl Tiger 800, który jest autentycznie lepszy w każdym aspekcie jazdy po drogach utwardzonych... a w szczególności do jazdy poza nimi.  Oto siedem powodów, dla których kochamy jazdę na nowym motocyklu Tiger 800!
#1 Trzycylindrowy silnik nowej generacji, który zapewnia większą moc 

Trzycylindrowy silnik motocykla Tiger 800 przeszedł gruntowną modernizację, która zwiększyła moc maksymalną do 95 KM oraz zakończyła się zastosowaniem lżejszego układu wydechowego o bardziej sportowym brzmieniu.  Pierwszy bieg o krótszym przełożeniu, poprawia parametry jezdne w warunkach terenowych oraz szybkość reakcji przy niskiej prędkości w warunkach terenowych. Co więcej zastosowano o 22% lżejszy układ wydechowy o swobodniejszym przepływie oraz natychmiastową reakcję przepustnicy, dzięki czemu jazda jest naprawdę ekscytująca. Ponadto, zupełnie nowy tryb jazdy Off-Road Pro w modelach XC pozwala zaawansowanemu kierowcy na przejęcie pełnej kontroli nad pojazdem w każdej chwili.

#2 Wielokolorowy 5-calowy wyświetlacz wskaźników TFT

Modele średnio- i najbardziej- zaawansowane serii Tiger 800 są wyposażone w nowy, regulowany, wielokolorowy 5-calowy wyświetlacz wskaźników TFT, umożliwiający łatwy odczyt informacji. Ten zaawansowany wyświetlacz pozwala przekazać kierowcy szereg istotnych informacji w żywych kolorach, przy każdych warunkach oświetlenia, a nowe, ergonomicznie zaprojektowane zespoły przełączników z joystickiem umożliwiają szybkie korzystanie z intuicyjnego systemu menu do zmiany odczytów, danych dotyczących eksploatacji oraz trybów jazdy przy użyciu palców, nawet w trakcie jazdy.


#3 Najnowocześniejsze technologie

Ta nowa generacja motocykli Tiger 800 reprezentuje znaczący postęp w dziedzinie technologii dedykowanych kierowcy. Wprowadzono szereg technologicznych nowinek, których celem jest zapewnienie NAJDOSKONALSZEGO działania w warunkach terenowych, z maksymalną kontrolą i zaangażowaniem. Do zupełnie nowych dodatków należy wielokolorowy, regulowany wyświetlacz TFT umożliwiający wybór ekscytujących tematów i stylów, intuicyjny system menu z możliwością łatwego dostępu za pośrednictwem nowych ergonomicznych zespołów przełączników, maksymalnie sześć trybów jazdy, tempomat i podgrzewane uchwyty.


#4 Możliwość personalizacji zgodnie z własnymi potrzebami

W ofercie dostępne jest ponad 50 akcesoriów, które spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających osób, za sprawą dodania lub dostosowania możliwości motocykla Tiger w zakresie bagaży, komfortu i osiągów.  Akcesoria zostały zaprojektowane i przetestowane zgodnie z tymi samymi procesami oraz według tych samych norm, którym są poddawane nasze motocykle. . Oznacza to, że razem z naszą niezrównaną obsesją stworzenia idealnego motocykla, wszystkie oryginalne części Triumph są idealnie dopasowane do Twojego motocykla Tiger 800.5 & 6

Tryb jazdy „Off-Road Pro”

 Nową generację motocykli Tiger 800 połączono z wprowadzeniem zupełnie nowego trybu jazdy dla motocykli XC — Off-Road Pro — który gwarantuje najdoskonalsze wrażenia podczas jazdy w warunkach terenowych. Jest to ustawienie przeznaczone dla zaawansowanych kierowców, którzy mogą teraz zadecydować czy wyłączyć systemy wspomagające i przejąć całkowitą kontrolę nad maszyną, dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebują. Zasadniczo, tryb Off-Road Pro umożliwia wyłączenie układu ABS i kontroli trakcji oraz (w stosownych przypadkach) ustawienie przełożeń przepustnicy oraz zawieszenia na tryb terenowy, dzięki czemu możesz wycisnąć t siódme poty z Twojego motocykla.

Lepsza ergonomia gwarantuje wyższy komfort kierowcy

Całościowo dostosowana ergonomia usprawnia jazdę motocyklem Tiger 800, bazując nanowej, władczej i dynamicznej pozycji jazdy. Ponadto, nowy, 5-pozycyjny ekran z możliwością ręcznej regulacji (w połączeniu z nowymi aerodynamicznymi owiewkami zapewniającymi niezrównany komfort i ochronę) oraz unikatowe w tym segmencie połączenie podgrzewanego siedzenia i uchwytów zapewniają dodatkowe zwiększenie przyjemności podczas jazdy po drogach utwardzonych oraz w warunkach terenowych.


#7 Stylistyka Premium

Wszystkie motocykle z nowej serii 800 cechuje jeszcze silniejsza stylistyka Tiger. Wprowadziliśmy nowe nadwozie klasy Premium, które obejmuje wysokiej jakości lakierowane wykończenie. W połączeniu z nową konstrukcją paneli bocznych oraz wyższej jakości plakietkami, grafikami i detalami, tworzą osobowość Premium motocykli Tiger. Ponadto, nowe nadwozie każdego motocykla Tiger oznacza bardziej współczesną i bardziej dynamiczną postawę, podkreślającą dostosowanie każdego modelu do jazdy po drogach utwardzonych lub w terenie, z zachowaniem rozpoznawalnej sylwetki. 
nadeszła pora na kolejną generację motocykli Tiger

Twoje przygody w trasie będą teraz jeszcze lepsze w każdym aspekcie.

Zamów jazdę próbną