Skip to main content

NAJSZYBSZY NA ŚWIECIE

Tor wyścigowy — Moto2

Triumph Moto2 Bike

 

ZUPEŁNIE NOWY ROZDZIAŁ

Bogate, 110-letnie dziedzictwo firmy Triumph bynajmniej nas nie spowalnia.

Partnerstwo na wyłączność w zakresie dostarczania silników do mistrzostw FIM Moto2™ Championship od 2019 r. zagwarantuje dalsze utożsamianie nazwy Triumph z wysoką prędkością na torze, przyprawiającym o „gęsią skórkę” brzmieniem oraz sukcesami gwarantującymi miejsce na podium.

Były mistrz wyścigówWorld Championship w klasie 125 cm3 i zdobywca drugiego miejsca w wyścigach Moto2™, Julian Simon stał na czele testów silnika przy wysokiej prędkości, do granic możliwości testując jego wytrzymałość i trwałość oraz oceniając moment obrotowy i dostarczanie mocy.

 

Triumph Motorcycles Moto2

„Silnik firmy Triumph ogromnie się różni w każdym aspekcie i jest to naprawdę niezwykle ekscytujące móc brać udział we wprowadzaniu nowego silnika o niewiarygodnej mocy, która rośnie wykładniczo i który generuje niesamowite brzmienie”.

 

Bazując na jednostce napędowej nowego Street Triple z 2017 r. opracowano trzycylindrowy silnik Moto2™ i dostrojono go pod kątem pierwszej rywalizacji w sezonie 2019 mistrzostw. 

 

 

Simon dodał: „Ten nowy silnik daje mnóstwo frajdy i zapewnia niesamowity skok w dziedzinie mocy i momentu obrotowego. Niezwykle cenię sobie możliwość współpracy z Triumphem w tak ekscytującym momencie i w zakresie projektu, który będzie miał tak ogromny wpływ na mistrzostwa Moto2™.”

 

Triumph Moto2 bike prep