Skip to main content

TIGER 1200

DLACZEGO WARTO NIM JEŹDZIĆ

Stworzona do pokonywania wszelkiego typu dróg. Stworzona do przygody. Stworzona, by przetrwać.

2022 Triumph Tiger 1200 GT

 

 

Kiedy pierwszy nowoczesny Tiger pojawił się na drogach w 2010 roku, rozpalił pasje nowej generacji motocyklistów żądnych przygód i zapoczątkował linię maszyn napędzanych trzycylindrowym silnikiem, które zdefiniowały kategorię motocykli wyprawowych wagi średniej i wyznaczyły punkt odniesienia jakości wykonania, temperamentu, prowadzenia i wszechstronnego charakteru tego motocykla.

Wraz z wprowadzeniem na rynek w 2019 roku wielokrotnie nagradzanego Tigera 900, marka Triumph na zdefiniowała, jak doskonały motocykl powinien wyglądać i jak jeździć, dzięki innowacyjnemu, nowemu trzycylindrowemu silnikowi typu T-plane i jego rewolucji w prowadzeniu.

Teraz, wraz z wprowadzeniem na rynek generacji Tigera 1200, Triumph po raz kolejny stawia sobie za cel podniesienie poprzeczki i wzniesienie punktu odniesienia w świecie motocykli wyprawowych o dużej pojemności na jeszcze wyższy poziom, z gamą, reprezentującą całkowitą transformację w zakresie wagi, prowadzenia, osiągów triple'a, charakteru i stylu Tigera.

Do wyboru jest pięć Tigerów 1200, z których każdy jest dostosowany do własnej, niepowtarzalnej przygody. Od GT, GT Pro i epickiego, skoncentrowanego na dalekodystansowej turystyce GT Explorera, z odlewanymi kołami i pełną charakterystyką do pokonywania asfaltowych wstęg, po model Rally Pro, ze szprychowymi kołami i zawieszeniem, które pokona niejedne bezdroża, a także najwyższej klasy wersję Rally Explorer – każdy znajdzie Tigera odpowiadającego jego potrzebom.

Całkowicie rodzina Tigera 1200 GT została zaprojektowana, aby wyznaczać standardy wśród motocykli wyprawowych o dużej pojemności, z zupełnie specyfikacją, osiągami i technologią, w tym innowacyjnym technologicznie systemem Blind Spot Radar w obu Explorerach. Dwa modele Rally naprawdę zasługują na swoją nazwę dzięki prawdziwemu off-roadowemu charakterowi i niebywałemu potencjałowi do jazdy w terenie dzięki ich 21-calowemu bezdętkowemu kołu szprychowemu i podwoziu zaprojektowanemu do pokonywania najtrudniejszych tras. Dla tych, którzy naprawdę chcą podbijać świat, wersja Explorer GT i Rally zwiększa zasięg o 50% dzięki 30-litrowemu zbiornikowi. 

Prowadzenie i wygoda to ogromna część sukcesu Tigera, a gdy jedziesz modelem nowej generacji, po prostu czujesz, że to jest to, że prowadzi się on w sposób, w jaki nigdy nie prowadził się Tiger o dużej pojemności. Dzięki węższemu zbiornikowi paliwa, wyrzeźbionemu w celu zapewnienia pewniejszego oparcia stóp o podłoże i idealnej pozycji do jazdy, a także nisko położonemu środkowi ciężkości Tiger 1200 równie dobrze radzi sobie w godzinach szczytu, jak i pokonując kilometry autostrad i odległe szlaki.


 

2022 Triumph Tiger 1200 GT pro

ZUPEŁNIE NOWY SILNIK

Unikatowy, lekki, nowy trzycylindrowy silnik T-Plane o pojemności 1160 cm3 został zoptymalizowany pod kątem możliwości, charakteru i osiągów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
2022 Triumph Tiger 1200 Rally pro

WAGA

Pierwszym zadaniem było znaczne obniżenie masy bez poświęcania wyczucia w prowadzeniu i zasłużonej reputacji Tigerów w zakresie komfortu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
2022 Triumph Tiger 1200 GT pro

JUŻ W FAZIE PROJEKTOWANIA WYGODNY I WYDAJNY

Każdy Tiger 1200 został zaprojektowany tak, abyś podczas ostatniego kilometra Twojej wyprawy czuł się równie dobrze jak podczas pierwszego, a dzięki 3-letniej gwarancji bez limitu kilometrów możesz skupić się na czerpaniu przyjemności z jazdy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
2022 Triumph Tiger 1200 Rally pro

POTENCJAŁ

Podróż w nieznane jest tym, o czym marzą miłośnicy przygód. O pędzie powietrza, jeździe pośród nowych krajobrazów, mocy wrażeń z odkrywania.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
2022 Triumph Tiger 1200 GT explorer

TECHNOLOGIA SKONCENTROWANA NA KIEROWCY

Najnowsza technologia została bezproblemowo zaimplementowana do gamy Tigera, aby pomóc Ci jeździć dalej, dłużej, bezpieczniej i w pełnym komforcie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
2022 Triumph Tiger 1200 rally

NIESAMOWITY STYL

Atrakcyjny wygląd, gracja i charakter Tigera 1200 to o wiele więcej niż zabieg estetyczny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

TIGER 1200

Idealna platforma do personalizacji. Wybierz spośród ponad 50 oryginalnych akcesoriów, aby przenieść swojego Tiger 1200 – i swoją przygodę – na jeszcze wyższy poziom.